BK Brend a Weinstein Opava vs. BK Loko INTERCONEX Plzeň
Mattoni NBL (2010/2011)

86:67

12/02/2011

V týdnu před zápasem se řada našich hráčů potýkala s různými druhy viróz a tak bylo velkým otazníkem, kdo nakonec do Opavy odcestuje. Nakonec se hráči dali relativně do pořádku a tak jsme na sever odcestovali pouze bez zraněného Pavla Nováka – soupeř v duelu postrádal Jakuba Blažka. Skóre utkání sice otevřel Pavel Frána, ale v dalších minutách jsme čelili velkému náporu domácích. V těchto téměř rozhodujících momentech zápasu jsme nedokázali bránit střelce Dygrýna s Kratochvílem a soupeř nám odskočil na 25:8. První dějství jsme nakonec prohráli patnáctibodovým rozdílem. Obrat nenastal ani ve druhé čtvrtině. Domácí i nadále kontrolovali hru, ale v závěru jsme se dokázali zvednout a v 17. minutě jsme snížili po koši Soukupa náskok domácích na osm bodů. O další minutu později střílel úspěšně Pecka a snížili jsme na 35:42. Soupeř ale vzápětí kontroval a po polovině utkání vedl třináctibodovým rozdílem. V dalším průběhu jsme se snažili opět duel zdramatizovat, ale nejvíce jsme se přiblížili Opavě na rozdíl devíti bodů. Vzrušení v hale přinesla 25 minuta, kdy sudí pískli Miklóšikovi faul a vzápětí ho odvolali. Čtvrtá perioda žádné zvraty nepřinesla a Klapetkův tým si do tabulky připsal povinné dva body.