60:67
(17:15, 11:14, 20:21, 12:17)

08/12/2012 17:00

Popis zápasu

K zápasu do nepředvídatelných Rokycan jsme zajížděli bez Kaisera, Šmída, Altmana, Langa a především bez našeho defenzivního pilíře Tomáše Hauera. Na druhou stranu jsme představili dalšího novice z extraligových U19-tek, Lukáše Batystu.

Do zápasu jsme vstoupili lépe my. Hráli jsme rychleji a přímočařeji, 4:2 respektive 10:2, ve 4.minutě. Zhruba od 5.minuty zápasu se hra srovnala. Rokycany začali mnohem lépe bránit náš nájezd. My museli mnohem více střílet z dálky, což se nám nedařilo proměňovat. Domácí začali hrát své nacvičené akce společně s velice slušnou hrou zády ke koši a bylo srovnáno, 17:15 pro Rokycany.

Druhá čtvrtina se nesla v téměř stejném duchu. My byli stále líní a nedůslední v obraně. Stále jsme soupeři dovolovali v pohodě nahrávat do bedny. Domácí tuto naší nedůslednost trestali a trestali. I tak se neustále hrála plichta. V poločase byl stav 29:28 pro nás.

Celý druhý poločas byl vyrovnaný. Hrálo se +- maximálně 4 body, v jednu chvíli pro nás a v další pro domácí Rokycany. Ve druhém poločase nám začala fungovat mnohem více hra pick and roll duem Kozel M. a novic Lukáš Batysta. Zatímco v první půli jsme tuto akci neustále řešili střelou z dálky, tak ve druhém poločase naopak nájezdem pod koš. Což neslo ovoce v podobě poměrně jednoduchých košů, právě od Lukáše. Postupem času se zápas schyloval do dramatické koncovky. Na vypjatosti zápasu přidala poměrně slušná a hlučná návštěva domácích "FANS". V 6.minutě poslední čtvrtiny jsme vedli 60:54. Následně jsme měli několik šancí jak domácí dorazit (otevřená trojka a 2 šoupáky). Jenže jsme neproměnili zatímco domácí ano. Minutu před koncem zápasu byl tak stav 60:60 a my měli míč. Závěr zápasu vzal na sebe náš nejzkušenější hráč M.Kozel, který nejprve trefil trojku. V následné obraně doskočil míč, potáhl útok a uvolnil do šoupáku Honzu Bradu. Půl minuty před koncem jsme tak šli do vedení 65:60. V dalším útoku domácí vsadili na hru 1 on 1. Jenže opět M.Kozel se nenechal zaskočit a sebral na polovině hřiště útočníkovi míč. Následný brejk s vypjetím všech sil a na pokraji infarktu proměnil, 67:60.

Posledních cca 20 sekund zápasu naprosto nezvládli rozhodčí. Nejprve neodpískali jasné fauly na naše hráče, kterými chtěli domácí zastavit čas. Fauly byly tak evidentní, že se celá hala až za břicho popadala. Další mega přehmat z jejich strany byl, že nám dovolili vyvážet balon z naší poloviny snad 18 vteřin místo pravidlem povolených 8 :)))))). Nic méně si troufnu tvrdit, že zápas nijak zásadně neovlivnili, poněvadž tyto přehmaty měli na obě strany stejně.

Závěrem musíme říci 2 věci. Znatelně nám chyběl Tomáš Hauer především v defenzivě. Za jeho přítomnosti by se domácí zcela určitě ve vymezeném území tak neprosazovali. A za 2., ke vší úctě k soupeři. Na lavičce po celý zápas panovala nálada taková, že nikdo nepochyboval o našem vítězství ať bylo jakkoli těžké a vydřené.

+zápasu: výkon dalšího novice Lukáše Batysty, závěř zápasu od M.Kozla, bojovnost, týmový duch

-zápasu: obrana ve vymezeném území, střelba z delší a dlouhé vzdálenosti, málo hrané nacvičené akce