Krajský přebor muži C (2010/2011)

68:61
(22:17, 13:14, 21:15, 12:15)

03/04/2011 11:00

Ve druhém zápase se rozhodovalo o postupu do finále KP. Pokud bychom chtěli postoupit my, museli jsme bezpodmínečně vyhrát a to více jak 10 bodů, poněvadž právě o 10 bodů jsme minulý den prohráli v Domažlicích. Od úvodních minut se hrál na poměry kraje krásný zápas. Oba celky urputně bránili. Pokud chtěl někdo vstřelit koš musel kombinovat a využívat veškeré dovednosti a možnosti. Soupeř nastoupil z hurta a rychlými 5-ti body se ujal vedení. V ten moment jsme zkoušeli zónu. Po přechodu na osobní obranu jsme začali srovnávat hru. Využívali jsme akce pick and roll a střelbu z kratší vzdálenosti. Po první čtvrtině 22:17 pro nás. Ve 2. čtvrtině se nám několikrát povedlo odskočit soupeři na 8 bodů, ale Domažlice vždy dokázali srovnat. V mnoha případech jsme jim tomu napomáhali i my, poněvadž jsme zkrátka netrefovali nebo zbytečně nahrávali na ještě obsazenějšího hráče. Poločas 35:31. Ve 3. čtvrtině se hra ještě více zintenzivnila. Všichni věděli, o co se hraje a grátis opravdu nikdo nikomu nic nedal. My v této fázi byli přeci jen o něco lepší a povedlo se nám dohnat ztrátu 10 bodů z minulého zápasu, 56:46. V posledních 10-ti minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou. V 6. minutě jsme postupovali, 64:52. Jenže v tento moment se většina našich hráčů zalekla postupu, odpovědnosti apod. a začali jsme přecházet střely. Zbytečně jsme přihrávali a né a né odskočit na více jak 12 bodů. Domažlice hráli pořád to své. Ještě více si začali pomáhat v obraně, čímž pádem nás nutili ke střelám, které jsme jak již bylo řečeno ani nevystřelili. Zatímco v útoku hráli jednoduše a hlavně využívali téměř celých 24 vteřin. V poslední minutě my prostě koš nedali a Jiskra ano. Zápas jsme tedy nakonec vyhráli, ale ne potřebným rozdílem (-3 body), abychom postoupili do finále. Byl to tak pro nás velice trpký konec sezóny, ve které jsme udělali největší pokrok jak individuálně tak jako tým v historii našeho týmu. V obou semifinálových zápasech nám citelně chyběl Hozna Brada, jehož útočný a třelecký um mohl právě být tím X faktorem, který by nás posunul do finále. Honza, to i přes nachlazení a horečku zkoušel, za což mu patří obdiv, ale zkrátka to nešlo. Možná, že to je slabá útěcha, ale pánové "KURVA" nemáme se za co stydět, odehráli jsme super zápasy jak v základní části tak v play off a především z podceňovaného "céčka" se stal tým, který najednou budí respekt. Všem Vám gratuluju!! Zároveň tak musíme pogratulovat hostům z Domažlic za 2 krásné zápasy a postup do finále. Nemyslím si, že by byli lepším týmem, ale štastnějším.