BK Prostějov vs. BK Loko INTERCONEX Plzeň
Mattoni NBL (2010/2011)

98:73

14/01/2011 17:00

Náš tým vysokého favorita zaskočil dobrou hrou v útoku, kde se dařilo zejména Kovandovi. Přestože trenér domácích Bálint častokrát měnil hráče i obranu, dokázali jsme udržet po první čtvrtině se soupeřem prakticky krok a pouhý tříbodový rozdíl byl pro nás hodně příjemný.
Ve druhé čtvrtině však přišel však velký nápor Prostějova, který nám nepovolil šest minut střelit koš a vypracoval si vedení 45:23. Domácí poté polevili a hráli příliš na efekt a tak se nám v závěru druhého dějství vydařila devítibodová šňůra a snížili jsme opět na přijatelný rozdíl.
Ve druhé polovině domácí Orli opět zabrali na plné obrátky a šli do vedení 66:40. Závěrečnou třetí čtvrtinu jsme ovšem vyhráli 11:5 a táhli rozdíl opět na dvacet bodů.
Oba celky se v dalším průběhu utkání pravidelně střídaly v malých, několikabodových sériích až do stavu 91:63. Pak jsme osmibodovou šňůrou snížili opět na rozdíl dvaceti bodů. V závěru zápasu nám pivot Nicholson nastřílel sedm bodů v řadě a upravil na konečných 98:73.