TJ Lokomotiva Plzeň "C" vs. Slavoj Plzeň
Krajský přebor muži C (2009/2010)

78:77

11/03/2010 19:15

V první polovině zápasu jasně dominoval náš celek, který zvolenou zónovou obranou eliminoval největší zbraň soupeře, hru z pod koše a tah do koše. Slavoj byl tak nucen střílet z dálky, což se mu tolik nedařilo. V útoku jsme těžili především ze hry jeden na jednoho kdy se nám poměrně bez problémů dařilo přecházet své obránce. Dále jsme vstřelili velké množství jednoduchých košů, když střední rozehrávač (Kozel, Běl) překonal svého obránce a vniknul pod koš kde buď zakončil sám a nebo míč shodil do šoupáku na zcela osamoceného dlouhého. Po první půli 47:32. Druhý poločas nám však vůbec nevyšel. Slavoj ihned od úvodu zvolil zónu 3:2 což na nás platilo. V útoku si začali hráči soupeře rychleji vyměňovat míč a najednou měli otevřené střely, které začali proměňovat. My jsme hráli pomalu, ale hlavně se k našemu výkonu přidali 2 věci s nimiž se jen těžko dá vyhrát. Za prvé to byli ztráty. Zatímco v první půli střední rozehra připravila pro své spoluhráče minimálně polovinu bodů, tak v té druhé sice stále vnikala do vymezeného území, ale finální přihrávky se přestaly dařit. Za druhé to bylo jednoznačně neproměňování šoupáků. Za druhý poločas jich bylo minimálně 7. V 7.minutě zápasu tak Slavoj snižoval na 71:70. Naše utrpení pokračovalo v 8.minutě jsme již prohrávali 73:75. V tento moment zápasu výrazně podpořil tým střelbou z dlouhé vzdálenosti Brada, který proměnil 2 trojky a dlouhou dvojku. Šli jsme tedy do vedení 78:75. Následný protiútok jsme ubránili. Do konce zápasu 33 vteřin. Plán byl jasný zahrát dlouhý útok a v závěru si dojít pro faul. Po předriblování půlicí čáry si chtěl náš střední rozehrávač nabít balon o křídlo, jenže křídlo udělalo kroky. V následném protiútoku jsme faulovali. Slavoj proměnil obě šestky a snížil na 78:77. V posledních 10 vteřinách zápasu jsme házeli 4 šestky, ale neproměnili ani jednu. Téměř ze závěrečným klaksonem se Masna pokusila o vítěznou střelu, ale před jejím pokusem hráč podle rozhodčích udělal kroky. Zápas jsme tak vyhráli, ale z výkonu ve druhém poločase nemůžeme být spokojeni, naopak Slavoji Plzeň gratulujeme k výkonu a k návratu do zápasu, ve druhém poločase.