Krajský přebor muži C (2011/2012)

67:86
(12:18, 23:16, 19:29, 13:21)

01/04/2012

Po sobotním vítězství v Holýšově nám zbývalo již jen jedno vítězství k potvrzení 1 místa v soutěži. Pokud bychom v Domažlicích vyhráli tak by se náš náskok před Mariánkama navýšil na 2 vítězství. To by se pro naše rivaly stalo nedostižným. Domácím chyběl jen zraněný Říha, kdežto my dorazili bez 6 hráčů. I tak se nám vstup do zápasu vydařil. Ne nijak rychlou hrou jsme využívali střelecké příležitosti. V této fázi zápasu naše útočné akcie držel Tomáš Hauer (7 bodů za 6 minut) a naše vedení 11:2 respektive 13:4 bylo zasloužené. Jenže poté začali být domácí mnohem více aktivnější. Jejich pohyb byl lepší, jejich souhra byla na vyšší úrovni. My byli mnohdy statičtí. Hráli jsme skoro vše bez náběhu a hlavně se našim střeleckým oporám nedařilo. V prvním poločase bylo maximálně důležité, že skórování na sebe vzali i další hráči (Běl, Kozel J., Hauer, Kaiser). Domažlice v první půli hráli hodně akcí do vymezeného území. Poločas 35:34. O přestávce jsme si nakreslili, čím nás domácí přehrávají a jak to bránit. Dále bylo jasně řečeno, že musíme zrychlit a v útoku zapojit všech 5 hráčů. Prvních 5 minut 3.čtvrtiny to ještě bylo koš za koš a my stále nebyli v pohodě. Jenže od 6. minuty jsme začali plnit řečené pokyny. V útoku se postupně chytli hlavní střelci Brada a M.Kozel, ale za stálé podpory Kaisera a J.Kozla. V obraně zaslouží absolutorium trojice Šmíd, Hauer a Kaiser. Díky nim se přestali domácí prosazovat z bedny, čímž jsme jim vzali největší zbraň a to i přesto, že bránili pohyblivějšího pendla z 2.ligy Jiřince a mnohem těžšího a zkušeného Forsta. Když jsme ve 3.minutě 4.čtvrtriny odskočili na 11 bodů domácí odpadli. My stále hráli svou hru a skóre navyšovali až na konečných 19 bodů. Po tomto vítězství jsme si tedy mohli zakřičet MISTŘI MISTŘI, poněvadž bez ohledu na náš poslední zápas s Rokycany jsme pro letošní sezonu soutěž vyhráli. Nyní nás čeká oblastní finále s vítězem Karlovarského Kraje.

+zápasu: bojovnost, minimální reakce na rozhodčí i když bylo na co, že p.Tauber, dodržení taktických pokynů ve druhém poločase, rozložení útočných aktivit na všechny hráče (5 z nás dalo 10 a více bodů), obrana dlouhých hráčů soupeře (Šmídem, Kaiserem a Hauerem) a konečně šestky (23/17)

-zápasu: pomalá hra v první půli, impotence hlavních střelců v prvním poločase, špatné odstoupení ze slabé strany