Krajský přebor muži C (2014/2015)

62:53
(13:18, 25:27, 40:47)

02/11/2014 11:30

Po sobotním vítězství v Klatovech nás však čekal na stejné palubovce úplně jiný soupeř. S tímto celkem jsme již nedávno odehráli finále krajského poháru, které pro nás skončilo radostněji, a tak nám měl soupeř co vracet. Oba celky byly do této chvíle neporaženy, takže se čekalo napínavé utkání.

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím a jejich nástup jsme museli zastavit brzkým time-outem. Hru jsme poté vyrovnali a díky několika rychlým protiútokům a přesným střelám jsme šli dokonce do vedení. Posledních pět minut první čtvrtiny jsme vyhráli 16:4 a získali si tak slušný pěti bodový náskok. Tady však započalo naše střelecké trápení. Ačkoliv jsme si vytvářeli otevřené střelecké pozice ze střední a dlouhé vzdálenosti, tak nám dnes nebylo souzeno a soupeř naopak trestal naše nevyužité šance. Naše vedení se tak v poločase smrsklo na pouhé dva body.

Skóre v poločase bylo neobvykle nízké a my stále věřili, že střeleckou smůlu musíme prolomit. Třetí čtvrtinu jsme sice vyhráli 20:15, ale většina bodů padla po nájezdech do koše a trestných hodech. Naše největší trápení však přišlo v nejnevhodnější dobu. Domácí hnaní bouřlivým publikem přitvrdili v obraně a my bohužel nenašli odpověď. Frustrovaní z vlastního výkonu jsme začali zbytečně diskutovat s rozhodčími a soupeři, což vyvrcholilo diskvalifikačním faulem M. Šobra po souboji s domácím pivotem P. Volmutem. Bylo to však už v nic neřešící době minutu před koncem, kdy jsme padali už o 10 bodů. Kromě střelby z pole nám odešla i střelba trestných hodů.

Domácí si tak zaslouženě připisují dva body za vítězství a nyní to budeme naopak my, kdo bude mít větší motivaci do odvetného duelu. Děkujeme soupeři za dobrý zapas, rozhodčím za kvalitní výkon po celý víkend a také domácímu publiku za skvělou atmosféru.