BK Loko INTERCONEX Plzeň vs. NH Ostrava
Mattoni NBL (2010/2011)

61:67

08/01/2011 18:30

Vysoce favorizované hosty jsme v úvodní čtvrtině zaskočili výbornou obranou. Ostrava sice srovnala naše vedení 4:0 na 4:4, ale pak následovala šňůra devíti bodů v řadě a v šesté minutě vedení 13:4. Dbrá hra našeho týmu pokračovala i v závěru první čtvrtiny, kterou jsme vyhráli nakonec devítibodovým rozdílem.
Ve druhém dějství jsme náskok díky dobré hře drželi až do 16. Minuty, kdy jsme vedli 32:23. Pak ale hosté dokonale potrestali naše ztráty a rozdíl ve skóre se začal snižovat. Střelecky se začalo dařit Masonovi, který třemi úspěšnými trojkami poslal v 18. minutě svůj tým poprvé do vedení 33:32. Bohužel čtyřminutový výpadek v tento úseku zápasu, který jsme prohráli 0:14, se ukázal jako jeden z rozhodujících momentů utkání. Naštěstí tuto šňůru zastavil v závěru první poloviny trojkou Kubizňák.
Po přestávce se rozehrála velká bitva o každý koš. Hosté si stále udržovali čtyř až šestibodový náskok, nebojovný výkon našeho mužstva jim nedovolil navýšit rozdíl ve skóre. Ve 32. minutě jsme prohrávali už jen rozdílem jediného koše a hosté znejistěli. Bohužel následujících pět střeleckých pokusů vyklouzlo s obroučky a hosté až ve 35. minutě vstřelili v poslední čtvrtině první koš doposud nenápadným Gniadkem. Ten se vzápětí trefil ještě jednou a Ostrava nám odskočila na rozdíl šesti bodů. Poté připojili body Spagrud se Stehlíkem a hosté vedli už o devět bodů. Vzápětí ale Kubizňák úspěšnou trojkou a další střelou za dva body snížil dvě minuty před koncem na 57:61. V závěru si ale už zkušený tým hostů výhru uhlídal.