TJ Lokomotiva Plzeň vs. Jindřichův Hradec
1.liga ČR muži A (2008/2009)

75:72

19/04/2009 11:00

Druhý zápas začali lépe hradečtí. Ve 3.minute 0:8. Jako by naši hráči ještě spali, všude byli pozdě, vázla i agresivita na obou stranách palubovky. Po následném timeoutu, kde zrejmě zabubnoval budíček se nám povedlo napravit zmíněné chyby a do konce čtvrtiny srovnat krok 20:21. Ve druhé čtvrtině pokračoval stejný scénář a oba celky se stále měnili ve vedení, poločas 37:38. Ve třetí čtvrtině jsme byli jasně horší, všude pozdě, málo agresivity v obraně i v útoku. K tomu příliš mnoho driblinku a jedna špatná přihrávka za druhou. V průběhu těchto 10-ti minut jsme prohrávali již o 11 bodů a málokdo v hale věřil ve vítězství v tomto zápase. Jenže naši hráči, jakoby milovali drama. Během prvních 5-ti minut posleního dějství jsme dotáhli náskok soupeře na 3 body, 61:64. Jenže poté jsme zase usnuli. V 7.minutě 65:69. V posledních 3 minutách se jasně projevila zkušenost Pavla Frány. Nejen, že trefil 7 bodů včetně 35 sekund před koncem vyrovnávacího koše, ale dodal týmu jakousi jistotu. Tedy stav 72:72 a 35 sekund před koncem měl soupeř útok, ve kterém mohl zvrátit vítězství na svou stranu. Jenže útok se Hradci nijak nepovedl, čemuž napomohla obětavá a agresivní obrana našeho celku. Do konce zápasu zbývalo 15 vteřin. Po timeoutu přišla naplánovaná akce. Jenže se tak nějak zcela zřejmě nepovedla a 5 sekund před koncem vyplaval na trojce zcela osamocen Jarda Kovanda. Neváhal, zacílil a vystřelil. V tento monent nikdo v hale nevěřil svým očím. Náš dlouhý hráč, "Jardo" promiň, který nemá střelbu trojek jako svou královskou disciplínu vystřelí v takovéto koncovce trojku, jenže odvážným patří svět. Jarda trojku utrefil a stal se hrdinou. Samozřejmě, že vítězství je dílem celého kolektivu, ale za tu poslední střelu dávám klobouk dolů, i když se zcela určitě nejen u mě, ale i u zbytku lidí v hale pokoušel infarkt nebo mrtvice. Takže Jardo pamatuj na fandy, neradi bychom trávili léto v nemocnici. Tímto vítězstvím se ujímáme vedení v sérii 2:0.