Mattoni NBL (2010/2011)

70:93
(22:10, 43:36, 53:72)

30/03/2011 18:00

S Brnem jsme nesehráli dobrý duel. Přitom úvod utkání byl pro hosty šokem. Jejich střely míjely často i obroučky, předvedli rovněž několik ztrát a tak k údivu všech i diváků v hledišti jsme v polovině první čtvrtiny vedli 16:0! Soupeř poprvé skóroval koncem šesté minutě, ale o minutu později jsme zvýšili dokonce na 19:2. Hosté se až v závěru prvního dějství mírně vzpamatovali a náš náskok mírně snížili.
Druhou čtvrtinu jsme zahájili trojkou Honomichla a ještě ve třinácté minutě jsme vedli čtrnáctibodovým rozdílem 28:14. Hosté ale začali „zlobit" v útoku. Střelecky zavelel ke snížení našeho náskoku hlavně Reinberger s Maiem. V patnácté minutě Brno snížilo na rozdíl sedmi bodů, ale trojky Kubizňáka a v samotném závěru Soukupa jejich tlak na okamžik zastavily.
Třetí čtvrtina však přinesla neskutečný obrat. Hlavně díky přesné střelbě Reinbergera bylo skóre už po dvou minutách srovnáno. Soupeř šel poprvé do vedení ve třiadvacáté minutě, vzápětí Novák srovnal na 45:45. Poté ovšem přišly trojky Maia a Gajdošíka a soupeř byl na koni. Lépe doskakoval pod oběma koši, postupně se rozstříleli další jeho hráči a rozdíl ve skóre začal v náš neprospěch rychle narůstat. V sedmadvacáté minutě Brno vedlo už 61:49 a šlo nekompromisně za svoji první výhrou v nadstavbové části. Suchý dvěma koši ještě snížil na rozdíl osmi bodů, ale to bylo z naší strany prakticky vše. Poslední tři minuty třetího dějství hosté vyhráli 12:0 a bylo rozhodnuto. Třetí čtvrtinu jsme prohráli 10:37 a zbytek utkání se už jen dohrával. Výhra Brna byla naprosto zasloužená.