Mattoni NBL (2010/2011)

71:73 PP
(10:17, 27:31, 51:47, 67:67)

26/03/2011 18:30

Nastoupili jsme bez zraněného klíčového rozehrávače Štěpána Vrubla a začátek utkání probíhal zvláštně. Oba celky dokázali koše soupeře ohrozit jen zřídka. Nebylo proto divu, že v páté minutě byl stav pouhých 3:2! Střeleckou impotenci následně zrušil dvěma trojkami Kotas a hosté šli do pětibodového vedení. Pražané si v závěru první čtvrtiny pak vypracovali náskok deseti bodů, který v samotném závěru zmírnil trojkou Kovanda. První tři minuty druhého dějství vyzněly lépe pro hosty, když tento úsek vyhráli 6:2. Pak jsme ovšem pomalu náskok soupeře ukrajovat. V 17. minutě jsme prohrávali 23:28, ale dva koše Říhy rozdíl ve skóre prakticky smazaly. Třetí čtvrtinu začal lépe opět soupeř. Vysokoškoláci vedli ve 22. minutě 27:37 a začínalo to být s námi zlé. Nesmírná bojovnost však jejich nápor zastavila. Rozstříleli se Novák, Pecka a Kovanda a minutu před koncem třetí desetiminutovky jsme vyrovnali na 45:45. Posledních šedesát vteřin jsme skóre dokonce otočili v náš prospěch. Poslední čtvrtina přinesla velké drama. Hostům se rozstřílel Bjegovič, důležité koše přidali Kotas se Slavíkem a nastal obrovský boj o každý koš. V 38. minutě by stav 61:61, poté Bjegovič poslal hosty do těsného vedení. Jedenatřicet vteřin před koncem utkání proměnil Šotnar obě šestky. USK vedl 67:65, ale 16 vteřin před koncem srovnal Novák a následně dokázal zablokovat poslední střelu hostů těsně před klaksonem. Následovalo pro nás historicky první prodloužení v nejvyšší soutěži. V prodloužení přišly na obou stranách ztráty míčů nepřesné střely i útočné fauly. Frána nás poslal do vedení 69:67, ale Šotnar se opět nemýlil při střelbě trestných hodů. V další akci hosté zablokovali Fránu, Kotas proměnil jednu šestku a hosté měli opět o bod navrch. Po následném bloku Frány a faulu Klimeše Novák proměnil obě šestky a vedli jsme 71:70. Hostující Kotas poslal opět svůj tým do jednobodového vedení a poslední střela zápasu od Nováka minula obroučku koše soupeře.