Krajský přebor muži C (2010/2011)

60:62
(13:22, 15:12, 22:12, 10:16)

19/02/2011 19:00

Do zápasu o první místo v tabulce jsme nevstoupili dobře. Špatný pohyb v útoku, polovičatost v obraně a nedobře volené střely. Zatímco hráči Klatov pozorně bránili, nenechali se obcházet 1 na 1 a v útoku zapojovali všechny hráče. Po první čtvrtině jsme tak prohrávali 13:22. Ve 2. čtvrtině jsme začali lépe bránit z čehož přicházeli volnější střely a jednoduché koše. Soupeř se na koše více nadřel a najednou byl stav 28:30. Samotný závěr čtvrtiny jsme opět nezvládli a dostali zbytečné 2 koše, poločas 28:34. Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný zápas. Domácí začali mnohem více využívat hry pick and roll a spolupráci pivotů zatímco hosté hráli to svoje a nepanikařili. Ve 3. čtvrtině však čím dál více zasahovali do hry rozhodčí. Omyly na obou stranách, necitlivě posouzené fauly a především dvojí metr rozhodování při bránění pod košem. Nic méně pořád jsme s dobře hrajícím soupeřem drželi krok a to i přesto, že náš tým zrovna povedené utkání nehrál. Po 3. čtvrtině 50:46. V posledním dějství jsme zápas nezvládli. Již jsme vedli o 5 bodů, ale vlastní chybou jsme darovali soupeři srovnání. Závěr zápasu pak byl, mírně řečeno nervózní. Hostující Tomáš Král nejprve nevybíravě pod košem fauloval loktem našeho středního rozehrávače. Je sice pravdou, že náš hráč najížděl do plných, ale loktem do obličeje opravdu dostat nemusel. Bohužel u rozhodčích vše zůstalo bez povšimnutí. Když se ozval domácí trenér, tak právě Tomáš Král na něho, mimochodem o cca 30 staršího člověka reagoval, ať drží hubu. To samozřejmě vyvolalo emoce, slovní výpady a mírné strkanice. Když se po chvíli vše vrátilo k basketbalu tak nám, bohužel poslední útok nevyšel. Hosté pak měli cca 7 vteřin na zakončení. První pokus se jim nevydařil, ale do konce zápasu pořád zbývalo 1,4 sekundy a hosté měli ze strany. Po následném timeoutu nám dobře sehranou akcí dali koš s klaksonem. Musíme uznat, že soupeř byl po celý zápas lepší, měl méně ztrát a byl komplexnějším týmem. Náš celek neodehrál povedený zápas, ale ať si kdo chce, co chce, říká, dvojice rozhodčích přispěla k naší prohře podstatným dílem. Bylo nám odpískáno 5 úmyslných faulů, zatímco Klatovům žádný a to zrovna v rukavičkách nehráli. Dále poměr střílených šestek, my 8 Klatovy 22 je mírně řečeno nevyrovnaný na to, že se hrál vyrovnaný zápas po celých 40 minut.