Krajský přebor muži C (2014/2015)

62:87
(11:24, 34:38, 54:58)

11/04/2015 18:00

Do konce sezóny 14/15 v KPI zbývají poslední tři kola a v tabulce na druhé Klatovy "A" máme k dobru dva body. V sobotu nás ovšem čekal soupeř z Domažlic, který je především na domácí palubovce schopný porazit kohokoliv. Kvalit soupeře jsme si byli dobře vědomi, a tak bylo zapotřebí tento zápas nepodcenit. První pětiminutovka byla velice vyrovnaná a ani jeden z týmů si nebyl schopen vypracovat větší náskok. Až poslední tři minuty v první čtvrtině se nám podařilo úspěšně zabránit několik útoků po sobě a následně také proměnit volné pozice. Vedení 24:11 v náš prospěch bylo tak vcelku pohodlné. Druhá čtvrtina se nám bohužel příliš nepovedla především v útoku, na čemž měli částečný podíl také rozhodčí, kterým se tento zápas příliš nepovedl. Nicméně to by nás nemělo vyvést z míry a místo diskuzí se sudími bychom se měli uklidnit a soustředit se na svoji hru. Ve třetí čtvrtině hra byla velmi vyrovnaná a domácí v jeden moment dokonce vedli 50:48, ale pak přišly dvě přesné trojky a od té doby jsme vedení již nepustili. Krom již zmiňovaného výkonu rozhodčích nás srážely především naše vlastní chyby - neproměněné snadné šoupáky a také trestné hody. I přesto jsme byli schopni se semknout na poslední čtvrtinu, kterou jsme dominantním výkonem vyhráli 29:8 a nepřipustili jsme tak žádné komplikace.

Za týden ve čtvrtek sehrajeme ve 20:00 přátelské utkání proti univerzitnímu výběru Lékařské fakulty UK v Plzni a pak nás čeká o víkendu 25.-26.4. domácí dvojzápas proti oběma týmům z Klatov, kde se již rozhodne o tom, kdo si zahraje baráž o druhou ligu, tak nás přijďte podpořit :).