BK Loko INTERCONEX Plzeň vs. Basketbal Svitavy
Mattoni NBL (2010/2011)

73:83

18/02/2011 18:30

Na palubovce Městské sportovní haly se od první minuty rozpoutala bitva o každý bodík. Ve druhé minutě jsme vedli 5:1, ale houževnatý soupeř za dvě minuty prohrával už jen o dva body a v sedmé minutě srovnal na 13:13. Naše obrana se nedokázala vypořádat s čerstvou posilou Menem z Brna, který nám v první čtvrtině nastřílel více než polovinu bodů soupeře. Hosté šli v osmé minutě do vedení 20:17, ale ak se v útoku prosadil dvakrát střídající Novák a získali jsme náskok pěti bodů.
Ve druhé čtvrtině se postupně trefili v úvodu Pecka, Kovanda, dvakrát Soukup a získali jsme desetibodový náskok. Ve 14. minutě jsme ho dokonce zvýšili na 38:24, ale pak přišel tříminutový výpadek, kdy jsme nezaznamenali jediný koš. Houževnatý soupeř tak dokázal snížit skóre na přijatelných devět bodů.
Po přestávce v prvních čtyřech minutách skóroval pouze Kubizňák, hostům se probudil Teplý s Horákem a hosté snížili na rozdíl jediného koše. Pak sice kontroval trojkou Vrubl, ale nabuzení hosté nám nedovolili vypracovat si náskok větší sedmi bodů. V posledním dějství si brzy připsal na sv konto Vrubl čtvrtý faul a trenér Feštr jej na okamžik stáhl z palubovky. Hostům se poprvé v utkání trefili za tři body Kramný s Macelou a ve 33. minutě vedli pětibodovým rozdílem. Soukup s Peckou následně snižovali na 67:68, ale hosté šnůrou devíti bodů utkání rozhodli a oplatili nám tak porážku z prvního vzájemného duelu.