Krajský přebor muži C (2014/2015)

57:78
(13:22, 24:41, 38:63)

13/11/2014 19:30

Včera jsme předehrávali letošní první plzeňské derby proti TJ Slavoji Plzeň. Poslední roky jsme z těchto duelů vycházeli většinou vítězně, a tak bylo zřejmé, že soupeř bude hladový po vítězství. V tabulce jsme měli stejné skóre 4-1 a oba nás přemohly pouze Klatovy "A". Od tohoto zápasu se tak čekal vyrovnaný boj až do konce, čemuž nasvědčovaly i plně zaplněné lavičky náhradníků na obou stranách.

Do utkání jsme nevstoupili nejlépe a hned od prvních minut jsme tahali za kratší konec provazu. Naopak soupeř hrál velmi aktivně na obou stranách hřiště, přesnými střelami trestal naši rozhozenou obranu a aktivitou pod naším košem si navíc vypracovával druhé šance po útočných doskocích.  První čtvrtina tak skončila 13:22 a my věřili, že se naše hra zlepší. Zlepšení však bohužel nepřišlo. V útoku jsme se stále trápili a nemohli najít účinný recept na soupeřovu dobrou obranu. Pět minut před koncem poločasu jsme zkusili zónovou obranu, nicméně i na to měli hosté odpověď. Výbornou rotací balónu a následně otevřenými střelami z dálky naši zónu úplně rozebrali. Naším největším problémem ale stále byla hra na útočné polovině. Poločas tedy prohráváme už tristním sedmnácti bodovým rozdílem 24:41.

Takovýto průběh zápasu asi čekal málokdo, ale taková byla realita. Nevěšeli jsme hlavy, ale ten večer se nám prostě nedařilo. I ve třetí čtvrtině se manko dál navyšovalo a pomalu se schylovalo k debaklu. Začínalo být jasné, že na výhru dnes nedosáhneme, ale v poslední čtvrtině jsme si alespoň zachovali trochu důstojnosti a tuto desetiminutovku vyhráli a upravili tak konečný výsledek na 57:78.

Po úspěšné loňské sezóně jsme si asi začali myslet, že se soupeři budou porážet sami, ale hned na úvod sezóny jsme dostali studenou sprchu a je na čase se probrat. Nejbližší možnost k tomu budeme mít v úterý 18.11. v odvetném zápase proti stejnému soupeři na jejich domácí palubovce. Rozhodně jim máme co vracet a "souboj o Plzeň" budeme chtít vyhrát. Děkujeme soupeři za příjemný zápas a divákům, kteří se sešli v celkem hojném počtu.