73:57
(kvalifikace o ligu)

22/09/2007 16:00

Popis zápasu

Do druhého utkání s favoritem této kvalifikační skupiny postavil trenér družstva Ing. Luděk Bejček to nejlepší z našeho družstva s cílem poprat se o vítězství ve skupině a zároveň vyzkoušet skutečnou sílu našeho družstva. Družstvo USK Praha , které se umístilo na 6. místě mistrovství ČR pro rok 2007 hrané 5.-8.5 07 v naší sportovní hale v Plzni na Slovanech má ve svých řadách několik výborných hráčů a finálový souboj sliboval již v této kategorii dobrý basketbal.
Základní pětka ve složení Švandrlík J., Froněk M.,Gezo M.,Bína O. a Zeman J. zahájila utkání velice dobře, vedla 6 : 2 , a celou první čtvrtinu byla zcela vyrovnaným soupeřem. První poločas skončil ve prospěch hráčů USK Praha 39:30 a trenér našeho družstva stále hledal optimální složení družstva, tak abychom byli schopni uhlídat nejlepší hráče soupeře Adama Kroye a Adama Pecháčka, kteří nám za první poločas nastříleli 32 bodů. Zde se projevily dloholeté zkušenosti z 2.ligy mužů trenéra Luďka Bejčka a změnou obrany a vhodným vystřídáním dalších hráčů jsme vyhráli 3. čtvrtinu 23:8 . Vedení 53:47 jsme v poslední čtvrtině ještě zvýšili na konečných 73:57 a dokázali porazit jednoho z horkých favoritů celé této soutěže.
Všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedenou hru a svým postupem doplnili další ligovou příslušnost již tak vynikajících výsledků všech našich mládežnických družstev v letošním soutěžním ročníku 2007/08.

Čtvrtiny:12:18, 18:21, 23:8, 20:10