Mattoni NBL (2010/2011)

83:96
(18:20, 38:52, 69:73)

23/03/2011 18:00

V první čtvrtině si žádný z týmů nevytvořil více než čtyřbodové vedení. Vedli jsme sice v páté minutě 8:7, pak ale získal mírně navrch soupeř. Naší obraně dělal velké problémy mimořádně rychlý a přesně střílející Smith. Hosté si tak po prvních deseti minutách vytvořili dvoubodové vedení. V následujících dvou minutách vedl Kolín tříbodovým rozdílem, ale pak přišlo našich několik ztát a soupeř šel do trháku, zejména díky střelbě Machače. V patnácté minutě soupeř odskočil na rozdíl třinácti bodů a o dvě minuty později si hosté dokonce vypracovali už osmnáctibodové vedení. V závěru první poloviny utkání jsme díky košům Nováka vedení soupeře mírně snížili. Divácky nejhodnotnější fáze utkání se odehrála ve třetím dějství. Zlepšil se náš pohyb u koše soupeře, agresivnější obrana a výborná střelbě Pecky značila snížení náskoku hostů. V 27. minutě jsme prohrávali už jen 61:71, ale trojka velmi dobře hrajícího Marka náš nápor na okamžik zastavila. Poslední dvě minuty třetí čtvrtiny jsme ale vyhráli 8:2 a pouhý čtyřbodový náskok nám držel naději na dobrý výsledek. V začátku posledního dějství ovšem Kolín trojkami Marka a Hemmyho opět odskočil na osmibodový rozdíl. Koše Nováka Vrubla, Frány nás sice drželi na přijatelném rozdílu, ale neustále vedoucí a zkušeně hrající hosté si výhru už vzít nedali.