USK Praha vs. BK Loko INTERCONEX Plzeň
Mattoni NBL (2010/2011)

67:58

26/02/2011

Do Prahy jsme odcestovali bez Kovandy, Honomichla a Říhy. Úvod zápasu byl vyrovnaný, oba celky se potýkaly se střelbou. Za domácí se dařilo pouze Bjegovičovi, nám zase Soukupovi. První desetiminutovku, jsme vyhráli rozdílem dvou bodů a druhou zahájili sérií 9:1 a soupeři jsme odskočili na deset bodů. Domácím nepomohl ani oddechový čas a po dvaceti minutách jsme si vypracovali zejména díky dobré obraně nadějné třináctibodové vedení. Vysokoškolákům se zejména nedařila střelba ze střední a zejména dlouhé vzdálenosti (v celém utkání proměnili jediný ze čtrnácti trojkových pokusů). Bohužel jsme toho nedokázali využít. Ve třetí čtvrtině se nám vyfauloval v 26. minutě Štěpán Vrubl a to se ukázalo jako jeden z klíčových momentů zápasu. Na jeho post byl prakticky k dispozici pouze Milan Soukup a domácí dokázali třetí čtvrtinu vyhrát 23:10. V nervózním závěru jsme obdrželi technickou chybu, Pražané šli do vedení, a když jsme tři minuty před koncem srovnali skóre, koncovku lépe zvládl soupeř.