U16 extraliga kadeti (2010/2011)

75:79
(13:25, 34:47,56:62)

07/11/2010 08:30

Nedělní zápas s Prostějovem jsme začali slušnou obranou a rychlým přechodem po získání míče. Za první čtvrtinu jsme dostali pouze 13 bodů a sami jsme většinou těžili z rychlého přechodu, kdy jsme zakončovali do otevřené obrany. Stav po 1. čtvrtině 25:13 pro Lokomotivu. Druhá čtvrtina probíhala až do 6té minuty "koš za koš" (stav 38:23). Po timeoutu domacích, Prostějov postavili zónu na kterou jsme reagovali rychlými nepřipravenými střelami přes hráče a tak soupeř během dvou minut stáhnul 9 bodů (stav 38:32). Následoval náš timeout po kterém jsme hráli v útoku trpělivěji a stříleli z připravených pozic a nebo po vniku z bezprostřední blízkosti koše. V poločase jsme vedli o 13 bodů. Prvních 5 minut 3. čtvrtiny jsme prohráli 11:3 (povolili jsme v obraně + neproměněné střely z pod koše). Stav o 5 bodů probral i prostějovské diváky. V tuto chvíli nás podržel Kozič - sám dal trojku + koš s faulem a hrál kombinace tak, aby Sťípas mohl střílet. A Štípas dával (3 trojky za 3 minuty). Na začátku čtvrté čtvrtiny (2 minuta), šel soupeř poprvé do vedení (zatím o 1bod a jen na chvíli). Do osmé minuty jsme měli mírně navrch (vedli jsme až o 6 bodů). V osmé minutě soupeř nejprve vyrovnal a po chvíli šel do vedení o 3 body. K vítězství hostů zavelel Štípas vyrovnávací trojkou a poté Krutor proměnil šestku a Kozič dal koš. Soupeř za poslední dvě minuty neproměnil žádnou ze střel a tak jsme vyhráli 79:75.

Jsem rád, že jsme utkání zvládli a vezeme z Prostějova 2 body. Poprvé v sezóně jsem byl větší část zápasu spokojen s obranou a následným přechodem do útoku. Vyzdvihnout musím také hru do zóny ... až na chvilkové zbrklosti (kdy to chtěl někdo sám spasit), jsme hráli ukázněně a trpělivě jsme si tvořili pozice. Hráčům za tento zápas děkuji. Vyzdvihnout musím Štípase kterej odehrál nejvíc minut, proměňoval střely a velice slušně bránil.

Kubi

+ zápasu:

Tři čtvrtiny jsme velmi slušně bránili

• Oceňuju snahu všech hrát overplay (Lejda velice dobře odděloval hráče od míče, vyzdvihnout musím Štípase, kterej odehrál hodně minut, musel bejt unavenej a v obraně jezdil - obvykle tam drobátko odpočívá :-P tak jsem to musel zmínit, aby věděl, že to registruju)
  • tlak od střeďáků na hráče s míčem (Koza i Zemák) bez zbytečných faulů ... v první půli se nám několikrát podařilo nenechat hráče z křídla přihrát zpět a rozhodčí odpískal 5 vteřin.
  • odstupování dlouhých ze slabé strany + zastavování nájezdů ... chválim Kulicha za dobrej pohyb v obraně a bojovnost.

Co se týče útoku

• oproti minulým zápasům jsme zrychlili přechod do útoku + jsme dohrávali situace 1na1, 2na2  natvrdo do koše (Kozič, Lejda)
  • od druhé čtvrtiny jsme hráli do zóny a až na chvilkové výpadky (kdy to jednotlivci chtěli sami urvat) jsme hráli trpělivě a stříleli po nájezdu a nebo z celkem slušných pozic.
  • Lejda několikrát dobře najel do zóny a vyhodil na volného hráče.
  • Vejvy se na konci dobře pohyboval na pivotu proti zóně a díky tomu dal "lehký" 4 body z podkoše
  • Vyzdvihnout musím střelbu z trojky Štípase ... 6 daných trojek s velmi dobrou úspěšností (a to mám pocit že ještě jednu jeho trojku napsali Kozovi) Proti zóně nás držel (Kozič má pochvalu, že hrál kombinace tak, aby to vycházelo na Štípase, kterýmu se dařilo)

- zápasu:

Obrana:

• Krutor a Černoch v první půli, chtěli dávat čepice místo, aby pracovali na nohách a zastavovali hráče tělem (Krutor 3 fauly během pár minut)
  • chvilkové individuální výpadky soustředění v obraně (Vejvyho hráč backdoor, 2x za sebou vyhazování zespoda a pivot si bez povšimnutí došel pod koš a dával šoupák)
  • řešení zadní clony - ať už od křídla na slabostraného pivota a nebo od pivota na slabostranné křídlo (v obou případech tam chybí větší odstoupení v obraně + bump a nebo přebrání hráče => Budeme se tomu znovu věnovat na tréninku)

Útok:

• když soupeř postavil zónu a my jsme nedali dva útoky koš, tak to někteří chtěli spasit a stříleli jsme zbrkle přes hráče a hlavně po 5ti vteřinách útoku (Štípas Krutor ... atd) ... ale jsem rád že v druhé půli těchto střel bylo minimum
  • Od Zemiče jsem očekával větší aktivitu v útoku. Myslím si že tam mohlo být víc střeleckých pokusů a nebo pokus o nájezd + zakončení a nebo vyhození. Nevadí mi to že má 0 bodů, ale budu ho tlačit víc do útočení.

Celkově musím pokárat za neděli Bakuse, že se nechal otrávit tím, že si nedal koš. (za normálních okolností by tam od něj byla daleko větší bojovnost, snaha o útočný doskoky + by lepší reagoval na rady trenéra a zjednodušil by svůj útok)