Krajský přebor muži C (2013/2014)

42:82
(6:30, 20:60, 30:72)

07/12/2013 18:00

V sobotu jsme sehráli plzeňské derby na palubovce BaKu Plzeň. Tento tým má na své soupisce mnoho mladých, méně zkušených hráčů, ale i několik zkušených borců a nebylo tak na místě soupeře podceňovat. Vstup do utkaní však patřil pouze nám. Rychlým přechodem jsme snadno překonávali nepřipravenou obranu. První čtvrtinu se soupeř takřka nedokázal prosadit. Drtivým nástupem jsme si vybudovali slušné vedení a po prvních deseti minutách bylo skóre 6:30. Energii v útoku jsme si přenesli i do čtvrtiny druhé, ale soupeř už se trochu rozkoukal a dokázal si vytvořit několik otevřených střel. Tento poločas byl jeden z nejlepších (minimálně ofenzivně), který jsme za poslední dobu zahráli.

Do druhé půlky jsme šli se 40i bodovým vedením a zřejmě jsme si mysleli, že soupeř složí zbraně a zápas si v klídku dohrajeme. V útoku jsme se začali trápit a ta pohledná hra z první půle byla pryč. Volili jsme hloupé střely, nahrávali jsme když jsme neměli, ztratili jsme zbytečně několik míčů a začali jsme diskutovat s protihráči a rozhodčími. I když naše třetí čtvrtiny bývají kritické, do čtvrté se většinou vzchopíme a hrajeme naší hru. Tento zápas tomu tak bohužel nebylo a druhý poločas jsme hráli plichtu 22:22 (třetí čtvrtinu jsme dokonce prohráli). Je jasné, že kvalitnější soupeř by naši hru krutě potrestal a je třeba se takovýmto výpadkům v budoucnu vyvarovat.