BC Loko Plzeň "A" - Sokol Vyšehrad
1.liga ČR muži A (2008/2009)

73:56

14/01/2009 20:00

Náš celek připomínal před tímto zápasem lazaret. Pro zranění nenastoupil Modr, Blacký, Eisman, Frána a Honomichl. Zcela improvizovaná sestava s 5 dorostenci, 2 hráči, kteří ještě vloni byli dorotenci a 5 mužů nastoupila k zápasu o první místo v tabulce. Největší problém, byl post rozehrávače. Tohoto úkolu se ujal domácí kapitán Tomáš Kubizňák. Úvodní minuty zápasu jasně daly najevo, že tvrdá obrana, urputný boj o každý metr hřiště bude tou hlavní náplní zápasu. K tomu se nám dařilo poměrně bez problémů hrát nacvičené akce, ale hlavně dostávát míč pod koš na velice slušně hrajícího Kovandu. K tomu se přidala zdravá drzost mladých pušek Pecky a Brady a minimalizovaly se ztráty což bylo hlavní zásluhou improvizovaného střeďáka Tomáše Kubizňáka. V poločase jsme tak vedli 30:23. Po změně stran soupeř postavil zónu. Tato obrana nám značně zkomplikovala život. Nedařilo se nám trefit z dálky a přišly i ztráty z ledabilých přihrávek. Jenže jako by v pravý čas se probudil Martin Drobný (2 trojky), Tomáš Kubizňák (2 trojky), Jarda Kovanda (1 trojka) a "žolík" v osobě Filipa Mariana (1 trojka) a soupeř musel od této nepřijemné obrany upustit. Musíme v této fázi zápasu zmínit jeden dosti důležitý faktor, domácího hráče Pavla Bauera. I když byl cca měsíc nemocen a bez jakéhokoli tréninku tak dokázal několikrát doskočit míč pod košem soupeře, dále velice dobře pokryl hostujícího lídra Skořepu a jako bonus vstřelili 10 velice důležitých bodů. Zhruba v 8.minutě poslední čtvrtiny jsme šli do vedení o 15 bodů, 65:50. I když Vyšehrad nesložil zbraně tak na rozjetou Lokomotivu to již nestačilo. V zápase, ve kterém se upřímně řečeno očekávala spíše prohra jsme předvedli bojovný výkon, ve kterém se ideálně sladila zkušenost s mládím. Starší a zkušení hráči předvedli jistý výkon bez zbytečných chyb a mladí zase přivedli do zápasu dravost, drzost a bojovnost. Posledním velice důležitým faktorem bylo 0 ztrát na střední rozehře. Za to patří dík Tomáši Kubozňákovi, který se zhostil zastoupení Eismana a Honimochal se ctí. Do konce jsme byli svědky něčeho nevídaného. Tomáš v jednom z vývozů dokázal driblovat levou rukou a nepřišel o míč. Tome neboj, tento okamžit zůstane vryt v srdcích všech přítomných hráčů a fanoušků :-)))).