Krajský přebor muži C (2014/2015)

71:100
(14:26, 28:58, 45:80)

04/10/2014 18:00

V sobotu podvečer jsme zavítali do Rokycan k našemu prvnímu zápasu letošního ročníku KP1. Do zápasu jsme šli s tím, že se bude jednat o podobný tým jako v loňské sezóně, avšak s několika posilami z rokycanského "Áčka". Nicméně nakonec jedinou novou tváří na soupeřovo soupisce byl J. Mandík (bývalý hráč BK Lokomotivy Plzeň "A").

Do zápasu jsme vstoupili mnohem lépe než domácí. Aktivní obranou a přesnými střelami jsme již po pěti minutách vedli 17:7. Do druhé čtvrtiny za nás poprvé nastoupil J. Lejsek a hned se začly projevovat jeho zkušenosti z "Áčka" a ze zahraničí, kde působil poslední dvě sezóny. Šňůrou 23:4 jsme si vybojovali již 30-i bodové vedení a schylovalo se k debaklu. Samozřejmě jsme však věděli, že soupeř se bez boje rozhodně nevzdá.

Kritická třetí čtvrtina se nám příliš nepovedla. Jako bychom začali hrát laxně v obraně, z čehož pramenily soupeřovo snadné koše s fauly a útočné doskoky s druhými šancemi. V útoku přišlo několik zbytečných ztrát a nepřesných střel a bylo zapotřebí vzít oddechový čas a začít opět hrát naší hru. V posledním dějství jsme měli opět navrch a zápas dotáhli do vítezného konce.

Utkání zakončil efektně P. Vondra smečí z rychlého protiútoku, navíc pěkně za stovečku do kasičky :). Děkujeme soupeři za pěkný zápas a budeme se těšit na odvetu na naší půdě.