51:89
(12:23, 25:52, 40:67)

21/09/2013

Popis zápasu

V sobotu jsme sehráli semifinále krajského poháru na palubovce týmu SKB Rokycany "B". Do zápasu poprvé nastoupila naše nová akvizice Karel Brož a už od začátku ukazoval, že bude velkým přínosem v podkošových soubojích. Vstup do zápasu byl z obou stran celkem rozpačitý, ale stále jsme si drželi mírné vedení, které jsme pomalu ale jistě navyšovali. První čtvrtinu jsme vyhráli 12:23. Celé utkání jsme se snažili hrát rychlý přechod do útoku a na soupeře to ve většině případů platilo. Rychlejším tempem jsme navýšili náskok do poločasu na pohodlných 27 bodů. Se stejnou mentalitou jsme chtěli nastoupit i do druhého poločasu, nicméně se nám střelecky příliš nedařilo a i kvůli několika ztrátám jsme třetí dějství sehráli nerozhodně 15:15. Střelba z dálky se po letní pauze nikomu příliš nedařila a proto většina košů padala ze střední vzdálenosti a vymezeného území. Oživení naší hry také přinesl Lukáš Batysta, který dokázal z rychlých breaků vytěžit maximum. Poslední čtvrtku jsme si zkusili zónovou obranu a na soupeře to fungovalo velmi dobře. Jejich největší zbraní bylo sbíhání ze slabé strany s následným zakončením z vymezeného území. Když jsme toto dokázali eliminovat, měli to rokycanští v útoku velmi těžké. Konec utkání už jsme v poklidu kontrolovali a dotáhli jsme náš první zápas sezóny do vítězného konce 51:89.

Přístí víkend nás čeká finále krajského poháru proti silnému celku z Klatov, který v sobotu vyhrál v Domažlicích 45:91.