Mattoni NBL (2010/2011)

79:65
(13:20, 36:29, 55:45)

06/04/2011

Se Slezany jsme začali dobře. Skóre otevřel Soukup a následně jsme šli do vedení 8:2. Zbytek prvního dějství se pak hrál prakticky koš za koš a výsledkem bylo naše sedmibodové vedení. Ve druhé čtvrtině se obraz hry nezměnil do třinácté minuty. Vedli jsme o osm bodů 23:15, ale zbytek času do konce první poloviny zápasu přišlo našich několik ztrát spolu s nevydařenými střelami a náš náskok se začal tenčit. Posledních sedm minut jsme prohráli 6:21, a jak se ukázalo, byl to klíčový moment utkání. Domácí zjednodušili hru, prosazovali se jeden na jednoho a v 26. minutě Opava vedla už 49:33. Trenér Feštr rotoval všechny hráče, měnil obranu, ale náskok domácích se tenčil pomalu. Těsně před koncem třetí čtvrtiny jsme snížili na 43:51, ale dvě trojky domácích náš nápor opět zastavili. Poslední desetiminutovku začal opět lépe soupeř. V 33. minutě vedl už téměř o dvacet bodů 66:47. Naše snaha přinesla snížení minutu před koncem zápasu na 63:73, na víc ovšem nezbyl čas ani síly. Za zmínku stojí statistika v kolonce faulů, kde domácí celek zaznamenal málo vídaných šest chyb.