Mattoni NBL (2010/2011)

65:88

27/10/2010 19:00

Popis zápasu

Skóre utkání otevřel Pavel Novák a až do sedmé minuty jsme drželi s vysokým favoritem vyrovnané skóre 13:13. V tomto úseku to byl souboj mezi naším Novákem a neomylným trojkařem Šležasem. Pak ovšem Prostějov začal ukazovat svoji sílu. Zlepšil obranu, kraloval v doskoku pod oběma koši a skóre začalo narůstat v jeho prospěch. Ve druhé čtvrtině převáděl účastník evropských soutěží výborný basketbal a nám trvalo nekonečně dlouhých šest minut, než jsme dokázali vstřelit soupeři koš. To už byl na ukazateli velice nepříjemný rozdíl 16:50. U soupeře se rozstříleli hlavně Veikalas s Prášilem. Pak naštěstí nápor soupeře polevil, ale i tak bylo o výsledku rozhodnuto. V polovině utkání vedl Prostějov třicetibodovým rozdílem a nad naší palubovkou se snášela hrozba debaklu.
Ve druhé polovině soupeř kontroloval hru, ale už jsme s ním začali držet krok. Rozstřílel se Kovanda s Honomichlem, zlepšila se přece jen obrana. Hráči si začali více věřit a nápor soupeře byl zastaven. Obě mužstva předvedla v tomto úseku několik pohledných akcí a tak divák musel být spokojen. V posledním dějství už agresivita soupeře poklesla, rozstřílel se Pavel Frána (nastřílel všech deset bodů v zápasu) a nám se podařilo snížit rozdíl na nakonec přijatelných třiadvacet bodů. Poslední čtvrtinu jsme nakonec vyhráli 26:14.
Sehráli jsme utkání dvou naprosto rozdílných poločasů. Věřme, že naši hráči budou opakovat v dalších zápasech hlavně výkony z druhé dvacetiminutovky.