U14 žákovská liga (2012/2013)

88:76
(28:11, 50:34, 70:58)

10/11/2012 18:00

K sobotnímu zápasu do Tachova jsme odcestovali autobusem s početnou skupinkou rodičů. Zápas měl začít v 18:00, ale kvůli prodlouženému utkání nohejbalistů jsme začli až o hodinu déle. Přesto mělo utkání neuvěřitelnou diváckou kulisu, kterou by mohli zavidět leckde, i v nejvyšší soutěži mužů. Odhadem bylo v hale přítomno okolo 200 diváků a atmosféra byla opravdu velmi bouřlivá.

Úvodní čtvrtina nám bohužel však moc nevyšla. Dlouho nám trvalo než jsme přišli na to jak ubránit tachovského Simona (190cm), který nám dělal pod košem na obranné polovině velké starosti, zejména při útočném doskoku. Po 1.čtvrtině jsme tedy prohrávali rozdílem 17 bodů a ukázalo se, že nakonec tato čtvrtina byla rozhodující. Po zbytek zápasu jsme dotahovali nepříznivé skóre a ve všech zbylých čtvrtinách byli lepším družstvem, avšak vysoké bodové manko z 1.čtvrtiny již nesrovnali a tak jsme v Tachově prohráli o 12 bodů.

Zápas rozhodla naše herní nevyzrálost a nevyrovnanost, přesto kluci bojovali až do konce utkání na hranici svých možností a dokázali, že i za nepříznivého stavu umí bojovat jako tým. Velký dík zaslouží rodiče, kteří s námi na zápas do Tachova jeli kluky podpořit a zafandit, také právě oni přispěli velkou měrou k nevídané atmosféře ve sportovní hale v Tachově. Škoda jen, že cesta zpět mohla být trochu radostnější za předpokladu, že bychom přivezli velmi cenné vítězství, což se nám nepodařilo.