BK Loko INTERCONEX Plzeň vs. Nový Jičín
Mattoni NBL (2010/2011)

64:111

27/11/2010 18:00

V náhradním prostředí šli hosté od úvodních minut do vedení, postaral se o to zejména dvěma úspěšnými trojkami Šarovič. Přesto v páté minutě jsme drželi s vysoce favorizovaným soupeřem přijatelné skóre 7:10 a o minutu později 9:13. Pak ovšem soupeř začal vyvíjet v obraně stále větší tlak a skóre ve prospěch Jičína začalo narůstat. Náš celek se smířil příliš brzy s faktem, kdo v utkání bude dominovat. Když se k tomu přidalo velice přísné posuzování faulů zejména na naší straně, tak odpor začal rázně klesat. Nezastavilo ho ano časté střídání, ani změny obran. Jičín se dostal do herní pohody a první čtvrtinu vyhrál sedmnáctibodovým rozdílem.
V úvodu druhé čtvrtiny hosté zvýšili na dvacetibodový rozdíl, zejména díky rychlým protiútokům po našich chybách, které nejvíce zakončoval hbitý Channels. Pak sice bodový rozdíl přestal narůstat, ale Nový Jičín už držel otěže utkání pevně ve svých rukou. Ještě ve 26. minutě bylo na ukazateli skóre 47:67, ale následné dvě minuty jsme prohráli 0:10 a bylo vše jasné. Hosté v této době předváděli pěkné kombinační akce a bavili diváky.
Poslední dějství se tak stalo pouhou formalitou. Oba trenéři dali příležitost všem hráčům z laviček, kde byla samozřejmě vyšší kvalita rovněž na straně soupeře. I díky tomu jsme po nevýrazném výkonu odešli vysoko poraženi. Paradoxní je fakt, že při 111obdržených bodech jsme nasbírali o jedenáct faulů více než soupeř. To ovšem nesnižuje skutečnost, že jsme nepodali dobrý výkon a že je před námi hodně práce.