TJ Lokomotiva Plzeň "C" vs. M.Lázně
Krajský přebor muži C (2009/2010)

71:57

20/02/2010 15:15

Do zápasu s jedním z aspirantů na vitězství v soutěži jsme vstoupili famózně. V obraně jsme soupeře maximálně zaskočili pohyblivou zónovou obranou a v útoku nám výborně zahrané akce umožňovali střílet jednoduché koše. V 5.minute 11:0 pro naše barvy. Po následném timeoutu se hra hostů mírně zvedla, ale ne natolik, aby dokázal ohrozit naše vedení. Mariánky od začátku vsadili na agresivní obranu po celém hřišti, ale jejich naivita a neustalé fauly, které byli témeř vždy rozhodčími odhaleny je sráželi na kolena. Ve 2.čtvrtině se bezradnost na naši zónu ze strany soupeře ješte vystupňovala a naše poločasové vedení 36:23 bylo sice překvapivé, ale zasloužené. Do 3.ctvrtiny jsme nastoupili s obavami z toho, že na nás Marianky vlétnou a zápas otočí. Jenže opak byl pravdou. Naše stále dobrá zónička se začala stávat pro mladé hráče soupeře noční můrou. Oni střileli nepřipravené střely jako šilenci, zatímco my tyto neuspěšné střely výborně doskakovali a dávali po dobrých souhrách jeden koš za druhým. Ve 3.čtvrtině jsme tedy dokázali odskočit soupeři na 30 bodu. Ve 3.ctvrtine se flustrovaní hosté začali pouštět do slovních výpadů na naše hráče. Predevším Marek Lang volil vulgarity, které by si mohl vzhledem ke svému mladému věku a výkonu v dnešním zápase nechat v šatně. Na druhou stranu nám tak umožňoval si pocit z vedení užívat o to intenzivněji. V poslední čtvrtině soupeř ještě vystupňoval agresivitu, ale více jak na kosmetické upravení výsledku neměl čas a ani v dnešním zápase kvalitu. V poslední čtvrtině se také udála zcela určitě nejhezčí akce zápasu kdy náš Jirka Bečvár blokem alá NBA uzemnil najíždějícího soupeře a doslova ho posadil na zadní část těla, bravo Jirko. Mohli sme tak slavit překvapivě jednoduché vítězství, ke kterému nám mimo vyborného nasazení a přístupu všech hračů jednoznačně pomohla dobře zvolená zónova obrana a minimum ztrát na rozehrávce a to i přes tak nátlakovou obranu celých 40 minut.