TJ Lokomotiva Plzeň "C" vs. TJ Klatovy
Krajský přebor muži C (2009/2010)

58:59

26/09/2009 17:00

Do zápasu se soupeřem, který je jedním z aspirantů na vítězství v KP, jsme vstoupili dobře. Nacvičenými signály a pevnou obranou se nám povedlo během úvodních 4 minut jít do vedení 11:2. Po následném timeoutu hosté přidali v obraně, neukvapovali se tolik v útoku a hru srovnali. Ve druhé čtvrtině začal úporný boj. Oba celky poměrně slušně bránili, ale zároveň ztráceli hodně míčů. I když se hrál tvrdý basketbal, který občas dosti bolel, tak v žádném případě zákeřný. V poločase byly oba celky na stejno 33:33. Po přestávce jsme měli více ze hry my. Lépe jsme kombinovali, spolupracovali a hodně využívali kombinaci pick and roll, což neslo své ovoce. V 7.minutě jsme vedli o 7 bodů. Jenže nic netrvá věčně. Klatovy v tento moment zápasu předčili náš celek ve dvou věcech. Za prvé to byl tah na útočný doskok a za druhé proměňovali střely z pod koše, většinou i s faulem. Takže nejen, že nás hosté dotáhli, ale ve 3.minutě poslední čtvrtiny šli do vedení 51:49. Nikdo nic nevzdal a v 7.minutě jsme opět měli navrch my, 55:53. Poté hosté srovnali a 24 vteřin před koncem byl stav 57:57 a my měli míč. Soupeř zvolil taktiku rychlého faulu, takže cca 14 vteřin před koncem jsme šli na čáru trestného hodu. Bohužel jsme proměnili jen jeden pokus. Z následného protiútoku nám nejlepší hráč hostů v tomto zápase vstřelil 4,8 vteřiny do konce koš. My jsme již na danou situaci nedokázali zareagovat a zápas prohráli. Zcela určitě jsme měli na to zvítězit, jenže nás v poslední čtvrtině zradily trestné hody, obraný doskok a neproměňování střel z pod koše, i když často s drobnými fauly, klatovští tyto situace proměňovali. Zápas byl velice dobrou prověrkou pro nadcházející sezonu.