Krajský přebor muži C (2012/2013)

82:42
(18:15, 23:7, 19:11, 22:9)

21/03/2013 19:30

K dohrávce 20. kola se soupeř dostavil ve značně oslabené sestavě pouze šesti hráčů. Ale již z předchozích střetnutí jsme věděli, že rokycanští mají především silné podkošové hráče a tak nebylo na místě podcenění. Do zápasu jsme vstoupili lépe a rychlými třemi koši se v první minutě ujali vedení 6:0. Pak jsme ale usnuli na vavřínech a přistoupili jsme na hru, která vyhovovala hlavně soupeři. Do útoku jsme běhali poklusem a Rokycany v tu chvíli neměly velké problémy s námi hrát vyrovnaně na obou stranách hřiště. První čtvrtina skončila těsným rozdílem 18:15. Ve druhé čtvrtině jsme již začali hrát naši hru, kolektivně bránili a po doskoku jsme volili rychlý protiútok, na který soupeř hledal jen těžko odpověď. Skóre stále narůstalo a o poločase se zastavilo na 41:22.

Na soupeři již bylo po poločase vidět, že si zrychlené tempo hry vybírá na jejich okleštěné sestavě menší daň. Třetí i čtvrtá čtvrtina se odehrávala ve stejném stylu a náskok jen rostl. Zápas se odehrál v relativně klidném duchu. Menší kaňkou byl snad jen incident mezi M. Kozlem a J. Sýkorou, kde se po tvrdším zákroku na našeho hráče strhla ostřejší slovní výměna, která vyústila v technickou chybu Marka Kozla. Povinnou výhru jsme získali a o konečném pořadí tedy rozhodnou až poslední dvě kola, kde musíme bezpodmínečně vyhrát, abychom se umístili na druhém místě.