BK Loko INTERCONEX Plzeň vs. BK JIP Pardubice
Mattoni NBL (2010/2011)

65:106

20/10/2010 19:00

Začali jsme s respektem a soupeř ve třetí minutě vedl 12:6, kdy „řádil" Arnold, který zaznamenal prvních deset bodů soupeře. Pak jsme nalezli několik okének v obraně soupeře a v osmé minutě byl stav 18:20 ve prospěch východočeského soupeře. V této fázi zápasu se dařilo střelecky Pavlu Fránovi. Po první desetiminutovce jsme prohrávali jen o dva koše. Ve druhé čtvrtině jsme ještě ve třinácté minutě rozdíl drželi na pouhých třech bodech, ale pak soupeř dokonale využil našich zbytečných ztrát (za zápas jich bylo celkem třiadvacet oproti deseti soupeře) a dokázal výrazněji odskočit ve skóre. Po střelecké šňůře Hamtona, Pospíšilově trojce a trestných hodech Bohačíka získali Pardubice šestnáctibodový náskok 46:30.
Ve druhé polovině jsme sice ještě chvilku drželi rozdíl na dvaceti bodech, ale pak skóre začalo nepříjemně narůstat. Čtyřminutový úsek mezi 25. a 29. minutou jsme nedokázali vstřelit koš a Pardubice vedli už třicetibodovým rozdílem a definitivně rozhodli o osudu zápasu. Třetí čtvrtinu jsme prohráli 8:27. V posledním dějství se sice rozstříleli Kovanda s Kubizňákem, ale na straně druhé soupeř hlavně zásluhou Černoška, Bohačíka navyšoval rozdíl ve skóre až na konečných jedenačtyřicet bodů.