Trojky: 5/10

Fauly: 26/24

Šestky: 31/16, 35/18

Rozhodčí: Hanuš, Sedláček

Do zápasu jsme vstupovali s jasným cílem, vyhrát a dostat se tak v tabulce právě přes našeho soupeře. V úvodu se nám poměrně dařilo plnit náš cíl. Dobře jsme kombinovali, vycházeli nám dobře signály, ale zaostávali jsme především v obraně na perimetru, když jsme dostávali příliš trojek a ani doskoky nebyly v našem podání nijak jistá herní činnost. I přesto se nám povedlo po první čtvrtině vést 27:18. Vše nasvědčovalo v pohodový průběh zápasu, jenže opak byl pravdou. Ve druhé čtvrtině jsme začali alibisticky bránit. Neustále jsme zkoušeli brát balony, tím pádem na bylo naprosto správně odpískáno velké množství faulů a soupeř již od zhruba 5 minuty druhé čtvrtiny měl po každém faulu výhodu trestných hodů, které proměňoval. Dále jsme naprosto přestali kombinovat, přestali jsme hrát signály a hráči jako by neslyšeli rady trenérů a chtěli si hrát podle sebe. Do poločasu jsme tak ztratili vedení a prohrávali 39:41. O přestávce proběhla v šatně velice důrazná promluva, při které byli hráčům vytčeny všechny chyby a bylo jasně řečeno co mají hrát. Ve třetí čtvrtině se hra sice zlepšila, ale pořád to nebylo ono. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, když po 3.čtvrtině byl stav 57:57. Pozitivum třetí čtvrtiny byli dva faktory, navrácení k signálům a probuzení v útočné fázi Honzy Brady. V posledním dějství jsme přikročili k častým změnám obrany, dále ke hře která se opírala o nacvičené akce a k rychlému přechodu do protiútoku. Tato hra nám dopomohla k tomu, že jsme již ve druhé minutě vedli 63:59, v páté minutě 72:61 a skóre dále navyšovali, když jsme nakonec vyhráli 19-ti bodovým rozdílem. Na závěr však musíme vyzdvihnout jednu herní činnost, která se nám nedařila po celou dobu zápasu a máme s ní neustále problémy a to záda a odblokování doskakujících hráčů soupeře. Toto musejí jednoznačně hráči zlepšit. Dále doufám, že si každý hráč uvědomil, že pokud náš tým chce pomýšlet na další vítězství tak musí jednoznačně hrát kolektivně a poslouchat tatické pokyny z lavičky. Pokud se hra strhne v individuální hru a ignorování taktických pokynů, tak v této soutěži nemáme šanci.