Krajský přebor muži C (2012/2013)

82:68
(16:19, 27:14, 19:24, 20:11)

02/03/2013 18:00

V sobotu jsme jeli k zápasu na horkou klatovskou palubovku, kde jsme sehráli víceméně přímý souboj o první místo v tabulce. O atmosféru se celý zápas starala plná hala fanoušků a už od první minuty bylo jasné, že to nebude ledajaký zápas. Hned v úvodu se začalo bojovat pod oběma koši, faul střídal další a hra tak byla často přerušována. V úvodu nás dost srážely neproměněné trestné hody, ale i tak jsme první čtvrtinu vyhráli díky několika rychlým přesným střelám v posledních dvou minutách. Do druhé čtvrtiny nastoupil soupeř mnohem lépe. Klatovští hráli dravěji do koše, chodili si pro fauly a vybojovali spoustu balónů z útočných doskoků, z kterých často těžili snadné koše nebo opět získané fauly. Jen za první poločas jsme soupeři darovali 25 pokusů trestných hodů, z kterých dali 17 bodů. První poločas tedy vyhrávají klatovští 43:33.

Ve třetí čtvrtině jsme chtěli stáhnout náskok na jednociferné číslo, což se nám podařilo zejména díky přesné ruce Brady a Dvířky. Tuto čtvrtinu jsme vyhráli o pět bodů a šance na výhru tak byly stále živé. Vstup do poslední části se nesl v duchu konce čtvrtky předchozí. Brada rychlými 9 body snížil dokonce na rozdíl jediného koše. Pak bohužel přišly komplikace v podobě vyfaulování několika klíčových hráčů a také zranění M. Kozla. Tyto skutečnosti se nám také možná staly osudnými. Od té doby jsme dali pouze 2 body a soupeř nás válcoval pod oběma koši. Všechny soupeřovy body pak přicházely v podobě trestných hodů nebo koši s faulem. Tento zápas trval přes dvě hodiny a nakonec se tedy radovali domácí.

Rozhodně pozitivní byla návštěvnost - na zápas se přišlo podívat přes 50 fanoušků. My děkujeme hlavně těm plzeňským, kteří nás přijeli podpořit.