U16 extraliga kadeti (2010/2011)

81:58
(10:15, 37:33, 60:43)

04/12/2010 19:30

V sobotu jsme hráli se soupeřem, který je aktuálně mezi 4mi nejlepšími tými v extralize. Do Ostravy jsme odjeli v devíti lidech. Chyběli Martin Černý, Martin Krůta, Kryštof Buršík ( všichni nemoc), Adam Lejsek (bolavá záda). I bez těchto hráčů (3 z nich patří do hlavní rotace), jsme v sobotu odehráli slušný zápas a favorita jsme 3/4 trápili.

V první čtvrtině Ostrava  hrála agresivní osobní obranu po celém hřišti. Tuto obranu se nám dařilo přehrávat a trestali jsme i přesilové situace, které jsme si vytvářeli rychlým přechodem na útočnou půli. Na začátku jsme měli minimum ztrát + soupeře jsme nenechali útočně doskakovat. Po první čtvrtině jsme vedli 15:10. Ve druhé čtvrtině jsme se připravili o vedení vlastními chybami. Kulich 3x nechytil míč (z toho 2x mohl dát snadný koš) Hrouda 4 ztráty během 5ti minut kterými soupeře poslal do přečíslení. Chyb se bohužel v tuto dobu nevyvaroval ani Kozič, který jinak odehrál velice dobré utkání. Soupeři jsme druhou čtvrtinu doslova darovali a prohráli jsme jí 27:18. V poločase svítilo na tabuli 37:33. Po přestávce soupeř přitvrdil v obraně a prvních pět minut vyhrál o 15 bodů. My jsme v této čtvrtině hráli netrpělivě. Stříleli jsme z nepřipravených pozic a hořeli jsme na obranném doskakování. Obzvláště od křídel bych si představoval daleko větší aktivitu v této činnosti. Do poslední čtvrtiny jsme v stupovali za stavu 60:43. Podařilo se nám stáhnout náskok na 12 bodů, ale na celkový obrat to rozhodně nebylo. Posledních 5 minut jsme zkoušeli novější obranné systému které jsme zatím nehráli tak často a soupeř odskočil na konečných 81:58.

+ zápasu: Pokud hrajeme bez ztrát a trpělivě tak jsme schopni hrát i se soupeři z horní části tabulky. Co se týče útoku tak bych vyzdvihnul Koziče, který většinou přecházel obranu soupeře (zejména při situacích kdy hráli obranu po celém hřišti) a dokázal trestat přesilové situace. V obraně bych pochválil Kulicha kterej bojoval a slušně odstavoval vyšší hráče soupeře. Za bojovnost bych pochválil i Váňu.

- zápasu: 34 ztracených míčů. Malá aktivita křídel na doskoku. Hroudovi se celkově zápas moc nevydařil (v útoku spousta nevynucených ztrát). Kulichova nesoustředěnost a chytání míče v útoku. Nedodržování našich obranných pravidel (obrana při vyhazování z pod koše, ... obrana singlu atd) Střelba šestek ... bez Kozičovo TH (11/10) jsme to měli 21/8 což je 38%.