U16 extraliga kadeti (2010/2011)

76:64
(19:11, 41:28, 60:46)

10/10/2010 10:30

V neděli jsme nastoupili proti týmu BC Vysočina. Během 1. čtvrtiny jsme si vytvořili 10ti bodový náskok, který jsme +/- drželi do poločasu. (poločasové skóre 41:28) Přesto, že jsme dělali od začátku zápasu školácké chyby v útoku (nepochopitelné ztráty z přihrávek + neznalost signálů), tak se nám v obraně dařilo ubránit Seidla (za první půli 7 bodů), což stačilo k bodovému odskočení soupeři. Na začátku druhé půle soupeř postavil zónu. Jsem rád, že jsme si proti zóně dokázali vytvořit slušné střelecké pozice (Zemič, Lejda, Kozič koše z dálky) + Koza se nebál vniknout a buď sám zakončil a nebo vytvořil pozici pro pivoty. Po 3. čtvrtině jsme sice vedli o 14 bodů, ale náskok jsme nezvyšovali, protože jsme nechali rozstřílet hráče soupeře Seidla, který nám za druhou půli dal 27 bodů (z 36 co dal soupeř za 2. půli). Utkání s Vysočinou bylo asi nejhorší utkání od začátku letošní přípravy, které jsem viděl (v sobotu jsem byl v Jičíně takže sobotu nehodnotím). Doufám, že to bylo tím, že jsme toho poslední dobou společně kvůli nemocem moc nenatrénovali. Ale na druhou stranu, lepší blbě vyhrát než hezky prohrát.

+ zápasu: Moc pozitivních věcí na naší hře jsem neviděl. Za zmínku snad stojí v první půli Zemič na středu, kdy jako jedinej (střeďák) nedělal zbytečný ztráty a slušně zabránil Seidlera. A útočnej tah Štípase. V druhé půli bych vyzdvihnul hru proti zóně, kdy jsme si vytvářeli slušné střelecké pozice.

- zápasu: Obrana: Za 40 minut jsme nebyli schopni vytvořit v obraně tlak na soupeře jaký bych si představoval. Odstavování hráčů po střele + následný doskok neexistoval. Nerespektujeme dohodnutá pravidla a z toho pramení lacinné koše soupeře. Obrana pivotů nebyla vůbec žádná. Na útočné polovině neznalost signálů (nácvik asi 2 měsíce a někteří stále neznají ani svojí pozici). Kozič zbytečný nic neřešící fauly.