1.liga ČR muži A (2008/2009)

87:104

25/04/2009 19:30

Čtvrtiny: 19:26, 23:28, 21:22, 24:28

Do zápasu vstoupil náš celek jako uragán. Ve 4.minutě jsme vedli již 11:4 a na konci 1.čtvrtiny 26:19. V tento moment zápasu jsme těžili především z otevřených střel našich pivotů, kteří trefili mimo jiné také 2 trojky. Ve druhé čtvrtině se obraz hry nijak neměnil. Stále jsme poměrně spolehlivou hrou přes pivoty v útoku a v obraně slušným tlakek malých hráčů na míč drželi domácí za sebou, poločas 54:43 pro naše barvy. Po změně stran přišel nápor domácích, v úseku od 2. do 9. minuty trefili 6 trojek v řadě. Jenže ani naši borci nezůstávali pozadu a trefovali koš za košem, po 3.čtvrtině 76:63. V poslední čtvrtině Hradec vystupňoval svůj tlak, ale již to nebylo nic platné. Naši borci jasně ukázali, že vetší vůle je na naší straně. Zkušenu hrou jsme udrželi soupeře na přijatelných 10ti bodech a se závěrečnou sirénou jsme mohli slavit postup do finále.