Krajský přebor muži C (2008/2009)

68:74

27/09/2008 18:00

Popis zápasu

Do prvního zápasu letošní sezony jsme vstoupili dobře. Zónovou obranu soupeře se nám dařilo v pohodě překonávat a zakončovat střelami z dlouhé vzdálenosti. V 6.minute první čtvrtiny jsme tak vedli 21:9. Vše nasvědčovalo pohodovému zápasu kde by si měla zahrát celá lavička. Jenže Holýšov "B" nesložil zbraně. Přitvrdil v obraně, v útoku byli všichni Holýšovětí hráči aktivní na doskoku a najednou byl stav30:25 pro naše barvy. Na začátku druhé čtvrtiny se zranil Marek Kozel, který chtěl naprsto najivně a žákovsky blokovat, místo aby se postavil najízdějícímu hráči do cesty což byl další negtivní jev na naši hře. Domáci tak šli ve 4.minutě druhé čtvrtiny do vedení 31:30. Po následeném time outu, kdy jsme se uklidnili a řekli co hrát jsme opět převzali taktovku zápasu a šli v poločase do jednobového vedení. Ve druhé  půli jsme pokračovali v katastrofálním doskakování, především pod vlastním košem, a zcela najivní obranou nabíhajícího hráče ze slabé strany. Právě díky těmto dvěma faktrorům nám domáci tým stále dýchal na záda a stále bojoval o vítězství. Zásadní zlom, nastal v poslední minutě 3.čtvrtiny kdy náš Jan Šípek začal na obou koncích palubovky plnit pokyny trenéra a strhl tak tým k vítězství v zápase. Dále bych rád vyzdvihl výkon kapitána Kaisera, který byl pravým lídrem týmu a Jirku Altmana, který výborně bránil nejlepšího hráče soupeře. Na týmu byla určitě vidět nerozehranost, ale do dlaších zápasů musíme zlepšit doskok a obranu nabíhajícího hráče ze slabé strany.