BC Loko Plzeň "C" - BaK Plzeň "A"
Krajský přebor muži C (2008/2009)

73:89

24/01/2009 18:30

Do zápasu jsme vstoupili bez zraněného Bohma, Kozla M. nemocného Kaisera. Další lapálií bylo nezajištění stolku, tudíž se další dva hráči museli obětovat pro tuto činnost, Liška a Lang. I přes toto vše jsme vstoupili do zápasu dobře. Vytaženou osobní obranou jsme získávali míče a zisky proměňovali v body. 3.minuta 8:0. Po následném timeoutu jsme vlastníma chybama, především v obraně umožnili hostům snížit, 11:10. V obraně jsme začali hráče pouze stínovat. Upustili jsme od obrany na kontakt z čehož vyplývalo, že nás hosté začali na všech postech přehrávat. I přesto jsme si stále udržovali mírné vedení. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili se zónou. I když jsme dokázali soupeře přinutit k těžké střele tak bohužel velice často si Bak tuto střelu doskočil a skóroval. Při timeoutu kde jsme zpět přešli na osobku bylo hráčům jasně vytčeno co je špatně. Najednou vše bylo snažší. Během následných 4 minut jsme šli do vedeni o 14 bodů a vše vypadlo růžově. Jenže v tetno moment jsme se nakazkili nemocí, ze které jsme se nevyléčili až do konce zápasu. A to tragickým návratem do obrany !!!!! Od 8.minuty 2.čtvrtiny jsme se z 90% vraceli ve dvouch maximálně třech hráčích a Bak dával jednoduchý koš za košem. V poločase jsme tak vedli pouze 45:42. Kdo čekal náš nápor po poločase tak se šeredně zmílil. Dále pokračoval návrat do obrany jako bychom byli na závodě šneků. Dalším nezkutečným zkratem našich hráčů bylo, že i když jsme dokázali přejít svého hráče tak následný šoupák byl zakončován v křečí, odskokem, nebo všelijakým nesmyslem. Zatímco Bak nám jasně ukazuoval jak se mají nájezdy zakončovat. Tvdře šli jeho hráči do koše a když nedali koš tak byl nám naprosto správně odpískán faul. Naši hráči nedali rozhodčím ani možnost nějaký faul písknout, poněvadž do kontaktu vůbec nešli. O čemž jasně napovídá poměr faulů, 27:12. Znovu však musíme podotknout, že rozhodčí pískali dobře, chyba byla v nás. Náš celek se těmito faktory dostal do křeče, naopak Bak do euforie. Tento stav zůstal až do konce zápasu, který šel zcela jistě vyhrát, ale chyběli na hřišti zkušenosti ve výše zmiňovaných absentérech. Baku gratulujeme, v zápase byl bojovnější a zdravě agresivnější.