Slavoj Tachov - BC Loko Plzeň "C"
Krajský přebor muži C (2008/2009)

82:64

11/01/2009 09:00

Do zápasu, ve kterém jsme byli zcela určitě mírným favoritem jsme vstoupili dobře. Tlakem v obraně se nám dařilo získávat míče a v útoku jsme zatím proměňovali připravené příležitosti, ve 4.minutě 5:2. Jenže poté jakoby nám jakýsi signál rozšteloval mířidla. Najednou byl koš pro naše hráče jakoby zakletý. I z těch nevyloženějších pozic se nám nepodařilo trefit koš. V obraně jsme stále poměrně dosti získávali míče, jenže v útoku jsme byli naprostými zoufalci. Jen díky obraně jsme v první čtvrtině udrželi s domácími krok, 10:9. Ve druhé čtvrtině se naše nalomená psychika z nekvalitního útoku projevila i v obraně a najednou nás ne nijak dobře hrající Tachov začínal přehrávat. Naši hráči najednou upustili od kombinační hry, často jsme se pouštěli do individuálních akcí. Jenže ty často končili ztrátou, kterou soupeř trestal jednoduchým košem, kdy šel hráč sám na koš. V poločase jsme tak prohrávali 22:38. Po změne stran pokračovala naše útočná krize, která vyvrocholila 26-ti bodovým vedením domácích. Poté se podařilo asistentovi Standovi Kozlovi vyhecovat náš tým. Začali jsme nátlakově bránit, již na polovině soupeře. Tento nátlak začal témeř ihned přinášet ovoce. Ve 3.minutě poslední čtvrtny jsme soupeře stáhli na hratelných 16 bodů. V tento moment jsme obranou donutili soupeře ke krokům. Jenže z následného výhozu jsme udělali kroky. Opět se nám povedlo ubránit, jenže jsme opět ztatili míč špatnou příhrou. Takže místo, abychom stáhli náskok na 10 bodů,  nám domácí odskočili opět na 20 bodů a bylo hotovo. V zápase, ve kterém jsme zcela určitě mohli a měli vyhrát jsme naprosto zklamali v útočné činnosti. Tímto zápasem by si každý hráč měl uvědomit, že bez účasti na tréninku a bez 100% nasazení při střeleckých cvičeních se ani KP hrát nedá.