Krajský přebor muži C (2008/2009)

63:74

16/11/2008 10:00

Popis zápasu

Zápas s jedním z favoritů KP jsme začali tragicky. V obraně jsme byli všude pozdě, v útoku jsme netrefovali jasné střely a ani přihrávky nebyly pro nás velkou jistotou. Ve 4.minutě jsme tak prohrávali 4:16. Pří následném timeoutu jsme si řekli co hrát, jak lépe bránit a přešli jsme na zónovou obranu. Téměř okamžite se obraz hry začal měnit. Najednou jsme byli všude včas a v útoku se začalo dařit. Do konce čtvrtiny jsme tak náskok soupeře zkorigovali na 4 body. Ve druhé čtvrtině se hrál vyrovnaný celkem pohledný a rychlý basketbal. Poločas tak skončil 40:42 pro Klatovy. Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili s velkým odhodláním. Jenže hned v úvodu jsme si votvořili dobře zahraným signálem volnou střelu z trojky, minuli jsme. Poté jsme ubránili a následný náš nájezd jsme opět neproměnili, což byla veliká škoda. V tento moment jsme jasně odmítli psichyckou výhodu a Klatovy nás začali ošklivě trestat. Již ve 3.minutě vedli o 11 bodů a do konce čtvrtiny si navýšili vedení na 14 bodů. I když náš celek nesložil zbraně a až do konce zápasu bojoval tak vlastní chyby především v přihrávkách a neustálé neproměňování volných střel a šoupáků nám nedovolilo pomýšlet na vítězství. Dalším faktorem, který byl pro nás velkým mínusem byl obranný doskok. Nedokázali jsme především ve 3.čtvrtině černou prací vytlačovat soupeře od koše. Klatovy nás tak trestaly doskočením vlastních střel, které na druhý pokus proměňovaly. Jak jsme již řekli hráčům nelze vyčíst bojovnost, ale z tolika chybama se nyhrávat nedá. Klatovům blahopřejeme.