02/11/2008 10:00

Fauly: 18/21

Trojky: 0/2

Šestky: 23/13, 18/10

Do zápasu z nováčkem KPI jsme vstoupili špatně, především v útoku. Dělalo nám obrovské problémy se aklimatizovat jednak v tělocvičně domácích, ale i nestandartní gumový balon nás zkrátka neposlouchal. BAK šel tedy do vedení 11:3 a v tento monent byl jednoznačně lepším týmem na hřišti. Po následném timeoutu a změně v obraném systému (z osobky jsme přešli na zónu) nastal i obrat v zápase. I když jsme stále nijak neoslňovali útočnou přesností, tak obrana nás dnes držela nad vodou. Každý z hráčů, který hrál dodržoval perfektně taktické obrané pokyny a domáci najednou nevěděli, co hrát. V útoku zakočovali buď to v krizi a nebo zkrátka špatnou příhrou hodili balon do autu. Do konce čtvrtiny se nám tak povedlo stav srovnat na 11:12. Ve druhé čtvrtině jsme opět dominovali v obraně. Konečne jsme začali hrát natrénovaný rychlý přechod do útoku a spolupracovat mezi jednotlivými posty. Na konci druhé čtvrtiny tak svítil na ukazateli stav 29:23 pro naše barvy.

Po poločase jsme ve 4.minutě vedli již 13-ti bodovým rozdílem a vše vypadalo růžově. Jenže naše chyby na rozehrávce dovolili domácím nejen korigovat náš náskok, ale jít dokonce do vedení 45:44. V tento moment zápasu jsme vůbec nevyužívali dlouhé hráče. Především do té doby dobře hrající Bohm neměl téměř vůbec balon. Dalším mínusem pro nás byl návrat do obrany po neúspěšné střele. Byl pomalý a dovolil tak Baku zakočovat jednoduché koše. Naše krize pokračovala i na začátku 4.čtvrtiny. Ve 3.minutě jsme prohrávali 44:49 a nevypadlo to s námi dobře. Jenže po dvou timeoutech, kde dostali hráči velice hlasitě vyčiněno se najednou hra z naší strany uklidnila. Začali jsme opět používat hlavu a konečeně i našeho pivota Bohma, který společně s Kaiserem náš celek dotáhl k vítězství. I když jsme zcela určitě v tomto zápase zklamali v útoku, tak pozitivem byla opět 100% obrana, která nedovolila domácím, až na pár momentů téměř nic.

Domácím gratulujeme k výkonu a budování týmu, který již v této sezoně nemůže být brán jako outsider.