01/11/2008 20:00

Fauly: 24/27

Trojky: 5/6

Šestky: 34/20, 26/16

Domácí celek nastoupil do zápasu se třemi pendly z 2.ligy, což zcela určitě pozitivně ovlivnilo kvalitu zápasu. Od první minuty se přelévalo skóre z jedné strany na druhou. Náš celek se opíral poměrně slušnou kombinaci, ale především o velice slušnou zónovou obranu, ve které dokázali naši dobře rotovat a zastupovat jeden druhého. Rokycany hráli velice dobře do koše přes dlouhé a z malých hráčů je doplňoval především Draganovský. Dalším faktorem, ve kterém měli Rokycany navrch byl doskok. Zásadní změna v utkání nastala ve 3. minutě 2.čtvrtiny. Kozel na rozehrávce velice dobře vnikal do obrany domácích a buď to zakončoval sám a nebo nacházel volné spoluhráče, v tento moment jsme odskočili na 7 bodů. Jenže následně jsme neproměnili několik velice dobrých pozic a domácí do konce druhé čtvrtiny šli do vedení 42:41.

Po poločase jsme zpřesnili obranu, začali jsme trefovat jednoduché koše a šli do vedení o 8 bodů. Následně se opakovala situace z prvního poločasu kdy jsme nechali soupeře elimonovat náš náskok a do konce 3.čtvrtiny byl stav 63:62 pro nás. V poslední čtvrtině se do 8.minuty hrála vyrovnaná partie. Koš střídal koš. Po následném timeoutu se nám povedlo ubránit a trefit 6 bodů v řadě. Domáci Rokycany zhruba 38 sekund pře koncem házeli 4 trestné hody, které neproměnili zatímco my trefili 5 šestek z 8. Zhruba 13 sekund před koncem jsme tak vedli o 8 bodů a mohli se radovat. Rokycany ještě ztačili zkorigovat výsledek dvěma trojkami, ale na více již neměli čas.

Závěrem musíme říci, že podle našeho názoru se hrálo na krajský přebor velice slušné a pohledné utkání, ve kterém nechyběla konečná zápletka. Naši borci předvedli bojovný, ale hlavně týmový výkon, který jim přinesl vítězství. V zápase zahrál velice dobře náš kapitán Kaiser, který nejen trefoval důležité koše, ale i jeho 11 doskoků bylo obrovskou podporou pro celý tým.