Krajský přebor muži C (2013/2014)

74:56
(21:20, 36:36, 57:50)

27/04/2014 15:00

Dnes odpoledne jsme zavítali k odvetnému zápasu proti BK Sokolovu. Z prvního utkání jsme si vezli pouze jednobodový náskok, takže pokud jsme chtěli finále vyhrát, prohra dnes nepřicházela v úvahu. Vstup do zápasu dnes vyšel lépe domácím. Po rychlých koších R. Ježka vedli již 8:2 po 2 minutách. Naštěstí jsme se rychle oklepali a čtyřmi trestnými hody a trojkou převrátili skóre v náš prospěch. Poté se hra vyrovnala a body se přelévaly ze strany na stranu. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo větší než dvoubodový náskok do konce první čtvrtiny. V druhé čtvrtině se oba týmy trápily střelecky, a proto většina bodů padla z vymezeného území, popřípadě pak z trestných hodů. Bohužel naše velká zbraň, střelba z dálky, opět selhala. Stejně jako včera jsme se trápili a pronikat do zahuštěné obrany bylo obtížné. Nicméně první poločas skončil nerozhodně a my stéle věřili, že tu smůlu už musíme prolomit.

Začátek druhého poločasu nám ovšem utekl a po pěti minutách sokolovští vedli už o nepříjemných 12 bodů. Ačkoliv se střelecky trápili i domácí, tak byli bohužel daleko dravější a díky spoustě útočných doskoků měli další příležitosti ke skórování. Tento fakt se nakonec ukázal jako klíčovým faktorem celého zápasu. Konec třetí čtvrtiny jsme ještě zvládli a stáhli jsme zápas na rozdíl 7 bodů. První dvě minuty posledního dějství jsme začali dobře. Vysunutou obranou jsme dostávali soupeře pod tlak a skóre stáhli na pět bodů, s tím že jsme měli spoustu příležitostí to stáhnout na pouhé dva body, nicméně trojková vzdálenost pro nás byla dnes zakletá. Psychicky frustrovaní a fyzicky vyčerpaní jsme dohrávali zbytek utkání, které nakonec po poslední čtvrtině (17:6) vyhráli domácí o 18 bodů. Díky širší rotaci měli jednoduše víc sil v závěru utkání a už jsme nedokázali vzdorovat.

Oba zápasy však měly vysokou kvalitu a za náš výkon se rozhodně nestydíme. Vítězná šňůra 19i zápasů byla nakonec ukončena, ale byla to pěkná jízda :). Týmu BK Sokolov gratulujeme k vítězství, tentokrát byl lepším tím týmem. Budeme se těšit na potenciální budoucí střetnutí.

Tímto končí i celá naše soutěžní sezóna, takže děkujeme fanouškům, kteří nás chodili podpořit na zápasy, nebo alespoň drželi palce a na podzim se na vás opět těšíme.