Krajský přebor muži C (2013/2014)

51:80
(11:16, 17:46, 43:59)

08/12/2013 10:00

Po druhé tuto sezonu jsme zavítali do Rokycan. Vstup do utkání jakoby jsme měli v paměti ještě sobotní zápas proti BaKu. V obraně nás soupeř přehrával ve vymezeném území a v útoku jsme se nedokázali chytit. První pětiminutovku vyhrál soupeř 9:2, ale pak jsme opět zrychlili hru a šňůrou 2:14 otočili průběh první čtvrtiny. V podobné hře jsme pokračovali i v druhé čtvrtině. Důslednou obranou jsme nutili soupeře k těžkým střelám z odskoku nebo přes hlavu. V útoku opět fungoval především rychlý přechod a kolektivní pojetí hry. Do poločasu jsme si vypracovali téměř 30i bodové vedení - 17:46.

Třetí čtvrtina opět kritická. Soupeř daleko více přitvrdil v obraně a my se najednou báli najíždět. Opět jsme si mysleli, že soupeř přestane hrát a my si budeme dávat snadné koše. Nicméně soupeř začal výborně doskakovat a jednoduchou kombinační hrou nás přehrával. V útoku jsme se nutili do krkolomných pozic a jen těžko se prosazovali. Věděli jsme, že pokud takto budeme hrát zase celý druhý poločas, mohlo by jít v koncovce ještě do tuhého. Naštěstí jsme si to v klidu vyříkali a do poslední části vlítli opět s klidnou hlavou. Když jsme opět začali běhat, Rokycanští už stěží hledali síly na nějaký větší vzdor. Je dobré, že jsme se ze sobotního zápasu poučili a dokázali se vzchopit po slabé třetí čtvrtině.