U16 extraliga kadeti (2010/2011)

57:84
(17:23, 32:43, 46:65)

24/10/2010 10:00

V neděli jsme hráli s dalším pražským soupeřem ... Sokolem Pražským. Věděli jsme, že nedělní utkání rozhodně nebude snazší než to sobotní. Sokol Pražský má dva dobře hrající dlouhé - reprezentanta do 16 let Pecháčka a Aulicha který nám dělal problémy už na předsezóním turnaji. Ze  středu sokolům šéfuje Kroutil, kterého jsme za celý zápas nedokázali dostat pod trvalejší tlak. Zápas jsme nezačali špatně, Bakus slušně bránil Pecháčka na kterého měl soupeř postaveno několik akcí a tak jsme do 5. minuty vedli o 2-4 body. Během následujících 3 minut jsme ale nepokryli druhého pivota soupeře Aulicha který nám v této době dal 9bodů (2x nás z písmen přehrál 1na1 ... jednou seběhl a zakončoval bez obrany a jednou koš s faulem) a tak nám soupeř odskočil po 1. čtvrtině na 6 bodů. V druhé čtvrtině to bylo koš za koš. Ani jednomu družstvu se nedařilo nějak výrazněji odskočit. V druhé čtvrtině nám největší problémy dělal bez větších chyb hrající Kroutil (9 bodů). Ve 3. a 4. čtvrtině jsme nedokázali pokrýt Pecháčka, který se rozstřílel a dával i těžší střely z dálky. Třetí čtvrtinu jsme ještě drželi krok díky Štípkovi který nás v útoku držel. Ve čtvrté už nám soupeř odskočil a dostala prostor i lavička. Konečné skóre téměř o 30 bodů vypadá hrozivě, ale myslím si že v odvetě můžeme soupeře potrápit a pokud pokryjeme podkošové hráče tak i vyhrát.

+ zápasu: Bakusova obrana - jako jediný se snažil bránit zepředu a bojoval o pozici. Ze začátku zápasu pokryl Pecháčka. Štípasovo hra na útočný polovině - dobře volil mezi nájezdem a střelbou + slušná úspěšnost při zakončování.

- zápasu:

• Obrana: Pokud v obraně pracuje 5 lidí a vytváříme tlak na hráče s míčem, pak získáváme míče a dáváme snazší koše. Bohužel vydržíme takhle bránit pouze 2-3 minuty za čtvrtinu.  Potom začneme odpočívat a necháváme soupeře, aby si připravil dobrou pozici pro střelu, popřípadě, aby zakončil z podkoše. V obraně jsem byl nespokojen s Krocanem, který opakovaně bránil hráče, až když měl míč, což je pozdě.
  • Útok: V útoku nám chyběl větší důraz a tah na koš v situacích kdy jsme šli v přečíslení a nebo v situacích 1na1, 2na2. Soupeř pokud má možnost hrát 1na1, jde tvrdě do koše a často to končí košem a faulem. My se kolikrát ani nepokusíme zaútočit (mnohdy se ani nepodíváme na koš) a hrajeme do plné obrany. Dál bych vytknul přecházení pozic Zemičovi, Vejvymu, Lejdovi. Bakus a Kulich by občas mohli zkusit naznačit + razantně najet do koše.