BC Loko Plzeň "A" - BA Sparta Praha
1.liga ČR muži A (2008/2009)

81:72

26/10/2008 09:30

Do zápasu jsme vlétli jako uragán. Jednoduché kombinace jsme zakončovali s hodinářskou přesností a již ve 4.minutě jsme vedli 15:0. Ani po následném timeoutu Sparty se projev nezměnil. V 6.minutě první čtvrtiny jsme vedli 22:6 a vše nasvědčovalo v hladký průběh. Jenže jak už to tak bývá, kolečko se zadrhlo. Naši hráči začali kazit v rozehrávce, začali jsme zbrkle zakončovat a najednou to byla Sparta, která trefovala koš za košem. Do konce první čtvrtiny tak Pražané snížili na přijatelných 11 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme my pokračovali tak trochu v křeči zatímco Spratě vycházeli nacvičené akce a podařilo se jí během 5 minut trefit 4  tříbodové koše. V 8.minutě druhé čtvrtiny byl tak stav 38:38. V této  fázi hry bylo naším největším problémem dostat balón pod koš, kde jsme měli v podání Pavla Frány a Jardy Kovandy jasnou převahu. Poločas byl tak 42:39 pro naše barvy. Po změně stran se hrála vyrovnaná partie. Koš za koš. Hrál se velice pěkný a kvalitní basketbal, který obohacovali hráči se zkušenostmi z Mattoni NBL. Na domácí straně Modr, Frána, Kovanda a na straně druhé Skála. Po 3.čtvrtině byl stav 60:59. Do posledního dějství vstoupili lépe hosté a ujali se vedení 63:61. Poté kontroval náš celek a 8 body v řade se ujal nadějného vedení 69:66. Závěr zápasu jsme zkušenou hrou především Modra a Frány, které však podpořil mladíček Honomichl důležitým košem s faulem a asistencí dokázli uhrát ve svůj prospěch. Smutným okamžikem zápasu se však stalo zranění dalšího člena základní sestavy Míry Modra, kterému při nájezdu do koše vyskočilo koleno. Doufáme, že ani jeho zranění nebude nijak vážné a přejeme mu brzké uzdravení.