Krajský přebor muži C (2013/2014)

90:84
(13:13, 35:35, 65:62)

30/01/2014 19:30

V předehrávce 12. kola nás čekalo plzeňské derby s velmi silným týmem a aspirantem na přední příčky v konečné tabulce - Slavojem Plzeň. V prvním vzájemném zápase této sezóny jsme soupeře dokázali porazit na jejich palubovce ve vyrovnaném zápase o 9 bodů a nedalo se tak čekat nic jiného, než že nám soupeř bude chtít tuto porážku vrátit.

Už první minuty napověděly, že půjde skutečně o vyrovnaný zápas. O první tři koše se na obou stranách postarali hráči s číslem 5. Nicméně nepřesné střely a chyby obou celků znamenaly bodově slabší první čtvrtinu, která skončila 13:13. Poprvé v sezóně jsme se setkali s pressovou obranou po celém hřišti, avšak na to jsme byli připraveni a až na několik chyb jsme se s tím vypořádali celkem obstojně. Druhá čtvrtina již byla bodově bohatší, ale byla rovněž vyrovnaná a rozdíl skóre nebyl do konce poločasu vyšší než 6 bodů. Na straně soupeře se nejvíce prosazoval P. Pospíšil a také po delší neaktivitě opět hrající J. Čmolík. Tabule o poločasu ukazovala opět remízový stav 35:35.

Třetí čtvrtina bývá obvykle ta, kde se láme chleba. A ačkoliv je naší neblahou "tradicí" v ní spíše ztrácet náskok, v tomto zápase tomu bylo naopak. Po rychlých třech trojkách jsme začali udávat tempo hry. Útočně se nám dařilo. Po překonání zdvojení rozehrávače při pressové obraně většinou vznikaly převahové situace, které se nám díky otevřeným pozicím a dobré střelecké úspěšnosti dařilo využívat. Bohužel střelecky se chytil i soupeř a i přesto, že jsme dvakrát odskočili na rozdíl sedmi bodů, konec čtvrtiny vyšel lépe Slavoji a dotáhl to zpět na prakticky nerozhodný stav 65:62. Ze hry jsme však měli dobrý pocit a do posledního dějství jsme si věřili. Zrychleným přechodem jsme soupeře začali rozebírat a rozdíl skóre se stále navyšoval. V 36. minutě jsme vedli již o 15 bodů a vypadalo to, že soupeř již nenajde odpověď. Slavoj nás však rychle vyvedl z omylu. Stupňovaným tlakem získal několik balónů a rozdíl skóre se začal tenčit. Několika chybami a neproměněnými trestnými hody jsme si konec zápasu zbytečně zdramatizovali. Ale i tak jsme dokázali konečný nápor ustát a dotáhnout zápas do vítězného konce - 90:84.

Hráč zápasu jednoznačně Honza Brada se 40i body (4 trojky, 6/7 trestné hody), který se nejspíše nechal inspirovat ani né týden starým výkonem hráče New Yorku Knicks - Carmela Anthonyho, kdy zaznamenal v Madison Square Garden 62 bodů :). Ale pochvalu zaslouží celý tým za odvedenou práci.

Touto výhrou jsme si upevnili první pozici v tabulce a stále tak zůstává vše v našich rukou. Děkujeme divákům, kteří se přišli podívat a přijďte i na náš další zápas, který budeme hrát rovněž doma a to proti BK Karpem Holýšov.