USK Praha vs. BK Loko INTERCONEX Plzeň
Mattoni NBL (2010/2011)

76:65

29/01/2011

Na Folimanku jsme odjížděli s chutí poprat se o druhou výhru v soutěži, ale úvod nás nezastihnul v pohodě. Domácí už ve třetí minutě vedli 10:2 zásluhou střelby Martina Klimeše, který nastřílel pět košů v řadě. Domácí v první čtvrtině byli lepší, hlavně lépe doskakovali a vypracovali si devítibodové vedení. Ve druhém dějství jsme několikrát změnili obranu a několikrát jsme se soupeři dostali na rozdíl čtyř bodů. Bohužel úplně smazat manko se nám nepodařilo. Domácí však po dvaceti minutách odcházeli do šaten s náskokem patnácti bodů. Střelecky se v tomto průběhu utkání dařilo zejména Klimešovi s Kotasem. Oba borci vysokoškoláků navíc přidali spousty doskoků.
Třetí čtvrtina se nesla ve snaze našeho celku pokusit se o zvrat, ale z náskoku domácích jsme ukrojili jediný bod. V té době ale už řada našich opor měla na svém kontě velké množství faulů a na palubovce plály i emoce. V poslední čtvrtině jsme díky zónové obraně náskok Pražanů snížili, ale následný úsek USK vyhrává 10:4 a definitivně rozhoduje o svém vítězství. Hráčem utkání se stal po zásluze Martin Klimeš, který nastřílel devětadvacet bodů a přidal osm doskočených míčů.