Sokol Vyšehrad vs. TJ Lokomotiva Plzeň "A"
1.liga ČR muži A (2008/2009)

77:70

08/05/2009 17:00

Do třetího zápasu finálové série vstoupily oba týmy urputně. Po celou první čtvrtinu se oba soupeři tahali o vítězství. Konečný stav 19:19 odpovídal hře a byl spravedlivý. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili pohyb, mnohem více jsme začali spolupracovat a ujali jsme se vedení 41:37. Po přestávce se náš celek vzepjal k velikému náporu a během 2 minut šel do deseti bodového vedení. Vše vypadlo růžově a nadějně. Jenže Vyšehrad postavil zónu, se kterou si náš tým nevěděl rady. Chyběl nacvičený systém a mnohdy jsme připomínali jiný sport, házenou. Míč putoval kolem trojky tam a zpět, nic víc, nic míň. Domácí nás tak do konce čtvrtiny dotáhli, 55:57. V posledních deseti minutách pokračovala naše nemohoucnost překonat zónu Vyšehradu. Zatímco domácí dávali koš za košem. Sem tam jsme úspěšnou trojkou vykřesali naději, jenže domácí byli mnohem pohyblivější a bojovnější. Zápas jsme tedy prohráli a nabídli domácím matchball.