64:58
(16:9, 37:22, 55:43)

27/11/2014 19:30

Popis zápasu

V předehrávce 10. kola jsme přivítali na naší palubovce tým SKB Rokycany "B". Nesešli jsme se v úplně nejsilnější sestavě, ale i tak jsme měli být papírovými favority. Tomu nasvědčoval i vývoj první čtvrtiny. Po opatrných prvních pár minutách z obou stran jsme se ujali taktovky a po osmi minutách na tabuli svítilo skóre 14:5. Začátek druhé čtvrtiny nám bohužel utekl a soupeř především díky dobré útočné hře Jakuba Mandíka dotáhl skóre na 21:20. Naštěstí poslední čtyři minuty prvního poločasu jsme opět zabrali a šňůrou 16:2 jsme si do druhé poloviny nesli příjemné patnácti bodové vedení.

Naše hra v prvním poločase rozhodně nebyla optimální, ale i tak průběh naznačoval tomu, že bychom měli utkání v klidu dohrát, rotovat všechny hráče a vyhrát alespoň o dvacet bodů. Nicméně jsme si zápas začali sami komplikovat a nepřesnými střelami a nedůraznými nájezdy jsme soupeři umožňovali zůstat v zápase. Skřípalo to ovšem i v obraně a za třetí čtvrtinu jsme hostům dovolili vysokých 21 bodů. Do poslední desetiminutovky jsme šli se smíšenými pocity za stavu 55:43. Soupeř se nevzdal a z náskoku pomalu ale jistě ukrajoval a nám začínalo téct do bot. Tři minuty před koncem jsme vedli už jen o pouhé tři body. Naštěstí jsme se pak trefili z dálky za tři body a soupeř už se nezmohl k finálnímu náporu. Poslední dvě minuty se kupily nepřesnosti na obou stranách a finální skóre tak nakonec bylo 64:58.

Zápas jsme si tedy zbytečně sami zkomplikovali, ale povinné vítězství jsme získali. V sobotu 29/11/2014 přivítáme ve velké hale tým Slavoj Tachov a všichni věříme, že snad podáme přesvědčivější výkon.